Зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26 січня 2026 року за № 114/45508
Відповідно до Закону України від 20 червня 2024 року № 3840-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України», за результатами консультацій із членами атестаційних комісій з метою забезпечення проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критерії і методику оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників під час проведення атестації, що додається.
2. Юридичному департаменту разом із Департаментом організаційного забезпечення діяльності забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Директор Олександр ЦИВІНСЬКИЙ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Бюро економічної безпеки України
30 грудня 2025 року
Порядок
організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критерії і методика оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників під час проведення атестації
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру організації та проведення одноразової атестації працівників БЕБ (далі – атестація) відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 червня 2024 року
№ 3840-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України» (далі – Закон), критерії і методику оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників БЕБ під час проведення атестації.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
ділові стосунки – зв’язок між особами з прямим підпорядкуванням, або спільна робота в межах одного структурного підрозділу підприємства, установи, організації, або неодноразова (тричі та більше) персональна взаємодія в межах виконання службових обов’язків, або взаємні права та обов’язки, що виникають у контексті господарської діяльності;
конфлікт інтересів – наявність у члена атестаційної комісії або секретаріату атестаційної комісії під час здійснення своїх повноважень, визначених Законом та цим Порядком, приватного інтересу, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття ним рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання таких повноважень;
об’єктивний спостерігач ‒ розсудлива та добре поінформована особа, яка об’єктивно дивиться на ситуацію та обставини зі сторони, будучи достатньою мірою обізнаною про факти та процеси, що відбуваються;
обґрунтований сумнів ‒ об’єктивно виправданий ступінь сумніву, що виникає в об’єктивного спостерігача на підставі достовірних, релевантних, достатніх та конкретних фактичних даних щодо відповідності учасника атестації критеріям та показникам, визначеним у Законі та цьому Порядку;
особисті стосунки – зв’язок із членами сім’ї та близькими особами або дружні чи інші позаслужбові зв’язки;
приватний інтерес – будь-який майновий чи немайновий інтерес члена атестаційної комісії або секретаріату атестаційної комісії, у тому числі зумовлений особистими або діловими стосунками з учасником атестації;
рівень життя ‒ комплексний показник, що відображає ступінь задоволення матеріальних, духовних та соціальних потреб і включає майновий стан учасника атестації та членів його сім’ї, що охоплює права на всі об’єкти цивільних прав, які перебували або перебувають у власності, володінні чи користуванні учасника атестації, членів його сім’ї, близьких осіб, у тому числі об’єкти цивільних прав третіх осіб, щодо яких учасник атестації або члени його сім’ї можуть прямо чи опосередковано вчиняти дії, тотожні розпорядженню, володінню або користуванню, а також їх витрати;
спосіб життя ‒ форма поведінки учасника атестації, яка є зовнішнім проявом його моральних цінностей, принципів та стандартів.
Термін «об’єкт цивільних прав» вживається у значенні, наведеному в Цивільному кодексі України.
Інші терміни в цьому Порядку вживаються в значенні, наведеному в Законах України «Про Бюро економічної безпеки України», «Про запобігання корупції».
3. Атестація є складовою процесу комплексного реформування БЕБ, що має підвищити рівень довіри до БЕБ як до незалежного органу, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Атестація є одноразовим та обмеженим у часі заходом.
Атестаційні комісії здійснюють свою діяльність згідно з Конституцією України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод
1950 року і вимогами інших актів законодавства України з дотриманням права на повагу до людської гідності, приватного і сімейного життя. Атестаційні комісії керуються принципами законності, правової визначеності, прозорості, справедливості, неупередженості, розумності, пропорційності, недискримінації, належної обґрунтованості та вмотивованості рішень.
Атестаційні комісії та їх секретаріат під час реалізації своїх повноважень дотримуються вимог Закону України «Про захист персональних даних».
4. Рішення про початок проведення атестації приймає Директор БЕБ шляхом видання наказу, який оприлюднюється на офіційному вебсайті БЕБ у день його видання.
Не підлягають атестації працівники БЕБ, визначені абзацом другим
пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону.
5. Протягом 14 днів з дня видання наказу БЕБ про початок проведення атестації працівники БЕБ, які підлягають атестації, подають за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку письмову заяву про надання згоди на проходження атестації або про відмову від проходження атестації.
Працівники БЕБ, які підлягають атестації, які відмовилися від проходження атестації відповідно до абзацу п’ятого пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, упродовж 14 днів з дня припинення обставин, які перешкоджали проходженню ними атестації, подають за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку письмову заяву про надання згоди на проходження атестації або про відмову від проходження атестації.
Працівник БЕБ, який підлягає атестації, надсилає письмову заяву про надання згоди на проходження атестації або про відмову від проходження атестації на офіційну адресу електронної пошти БЕБ із застосуванням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (далі – електронний підпис).
Неподання в установлений строк працівником БЕБ, який підлягає атестації, письмової заяви або подання ним заяви про відмову від проходження атестації є підставою для припинення трудових відносин (звільнення) такої особи з БЕБ.
Працівники БЕБ, які підлягають атестації, які установлений строк подали письмову заяву про надання згоди на проходження атестації за формою, визначеною додатком 1 до цього Порядку, вважаються такими, що беруть участь в атестації відповідно до цього Порядку.
Якщо працівник БЕБ, який у встановленому порядку подав заяву про надання згоди на проходження атестації, припинив трудові відносини з БЕБ з підстав, не повʼязаних з проходженням атестації, до ухвалення атестаційною комісією рішення про успішне або неуспішне проходження атестації, то атестація щодо такого працівника припиняється без ухвалення рішення по суті.
У такому випадку працівник не вважається таким, що неуспішно пройшов атестацію, і до нього не застосовуються відповідні правові наслідки.
6. Директор БЕБ приймає рішення про утворення та припинення діяльності атестаційної комісії (комісій) наказом БЕБ. Персональний склад атестаційної комісії визначається відповідно до вимог Закону.
7. Директор БЕБ приймає рішення про припинення повноважень члена атестаційної комісії у разі:
1) припинення діяльності атестаційної комісії, членом якої він є;
2) подання особистої заяви про припинення повноважень;
3) внесення атестаційною комісією пропозиції про дострокове припинення повноважень члена атестаційної комісії, у тому числі через несумлінне виконання ним повноважень (оприлюднення у медіа, соцмережах будь-яких відомостей про учасника атестації, які дають змогу його ідентифікувати, крім відомостей, які вже оприлюднені на офіційному вебсайті БЕБ; неучасть у двох та більше поспіль засіданнях атестаційної комісії);
4) набрання законної сили обвинувальним вироком суду стосовно нього;
5) визнання його недієздатним або безвісно відсутнім;
6) його смерті;
7) виникнення інших підстав, які унеможливлюють виконання членом атестаційної комісії своїх обов’язків.
8. У разі припинення повноважень члена атестаційної комісії в період проведення атестації на його заміну Директор БЕБ визначає нового члена атестаційної комісії в порядку, визначеному Законом. Підстави, зазначені в пункті 7 цього розділу, є вичерпними. Будь-яке рішення Директора БЕБ про припинення повноважень члена атестаційної комісії приймається в письмовій формі із зазначенням фактичних і правових підстав та доводиться до відома відповідного члена за допомогою електронних комунікацій (телефону, електронної пошти, інших видів електронної комунікації) невідкладно, але не пізніше ніж протягом 24 годин після прийняття такого рішення. Стосовно членів, визначених на підставі пропозицій зазначених у пункті 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону міжнародних або іноземних організацій, Директор БЕБ перед припиненням їх повноважень проводить консультації з організацією, яка подала пропозицію, за винятком випадків, передбачених підпунктами 5, 6 пункту 7 цього розділу.
9. Засідання атестаційної комісії є повноважним, якщо на ньому присутні не менш як сім членів атестаційної комісії, з яких не менш як три її члени визначені на підставі пропозицій зазначених у пункті 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону міжнародних та іноземних організацій і три члени, визначені Директором БЕБ.
Рішення атестаційної комісії вважається прийнятим, якщо на засіданні атестаційної комісії за нього проголосували не менш як сім членів атестаційної комісії, у тому числі не менш як три її члени, визначені на підставі пропозицій, зазначених у пункті 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону міжнародних та іноземних організацій, і три члени, визначені Директором БЕБ.
У разі однакової кількості членів атестаційної комісії, які підтримали рішення, та кількості членів атестаційної комісії, які не підтримали його або утрималися під час голосування, або не брали участі в голосуванні незалежно від причини, голосування з відповідного питання проводиться повторно до прийняття рішення.
Усі рішення атестаційної комісії, крім рішення про успішне проходження атестації та рішення про неуспішне проходження атестації, атестаційна комісія ухвалює у формі протоколу.
10. Голова та секретар атестаційної комісії обираються на першому засіданні атестаційної комісії з числа членів атестаційної комісії шляхом відкритого голосування.
Голова атестаційної комісії організовує роботу атестаційної комісії, веде її засідання, установлює порядок повідомлення членів атестаційної комісії про проведення її засідань, підраховує голоси членів атестаційної комісії під час голосування, підписує листи від імені атестаційної комісії, представляє атестаційну комісію у її відносинах із БЕБ та органами державної влади та юридичними особи, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, а також виконує інші повноваження, визначені цим Порядком.
Секретар атестаційної комісії організовує підготовку матеріалів з питань, які розглядає атестаційна комісія, забезпечує ведення протоколу засідань атестаційної комісії, виготовлення витягів із протоколів, формування матеріалів атестації стосовно кожного учасника атестації, надання інформації про проведення атестації для оприлюднення на офіційному вебсайті БЕБ, а також здійснює інші повноваження, визначені цим Порядком.
Якщо голова атестаційної комісії тимчасово не може виконувати свої повноваження, секретар атестаційної комісії виконує обов’язки голови атестаційної комісії, передбачені цим Порядком.
Члени атестаційної комісії своїм рішенням можуть відкликати з посади голову чи секретаря атестаційної комісії в разі невиконання чи неналежного виконання ними своїх обов’язків, передбачених цим Порядком. Таке відкликання з посади не позбавляє голову чи секретаря атестаційної комісії статусу члена атестаційної комісії.
У разі відсутності секретаря атестаційної комісії виконання його обов’язків за рішенням голови атестаційної комісії покладається на одного з членів атестаційної комісії, про що зазначається в протоколі засідання атестаційної комісії.
Засідання атестаційної комісії скликають її голова, секретар або не менш як два її члени. До порядку денного засідання атестаційної комісії включаються питання, які визначив голова атестаційної комісії або підтримали не менш як два члени атестаційної комісії.
Атестаційна комісія, крім засідань, може проводити робочі наради, на яких обговорюються поточні організаційні та процедурні питання.
11. Атестаційна комісія виконує свої функції незалежно та неупереджено і не керується вказівками посадових осіб БЕБ та будь-яких інших осіб.
Втручання в роботу атестаційної комісії не допускається. Про будь-який випадок втручання в роботу атестаційної комісії член атестаційної комісії зобов’язаний повідомити атестаційну комісію і Директора БЕБ у письмовій формі для вжиття заходів реагування.
Атестаційна комісія кожного понеділка поточного тижня надає БЕБ в електронній формі узагальнену інформацію про свою роботу за минулий тиждень для подальшого висвітлення процесу атестації на офіційному вебсайті БЕБ.
12. Директор БЕБ визначає наказом БЕБ осіб, відповідальних за взаємодію БЕБ із атестаційною комісією та організаційно-технічне забезпечення її діяльності.
ІІ. Проведення атестації
1. Атестація проводиться у два етапи:
атестація керівників підрозділів центрального апарату БЕБ та їх заступників, керівників територіальних управлінь БЕБ та їх заступників;
атестація інших працівників БЕБ, які підлягають атестації.
2. Атестація проводиться з дотриманням принципів недискримінації та забезпечення рівного доступу учасників атестації до всіх етапів атестації, що включають:
1) тестування з метою визначення рівня знання законодавства України;
2) тестування з метою визначення рівня загальних здібностей;
3) проведення співбесіди з метою оцінювання відповідності критеріям доброчесності та професійної компетентності (далі ‒ співбесіда).
3. Учасникам атестації, які є особами з інвалідністю, надаються розумні пристосування, включаючи адаптовані формати або допоміжні засоби, якщо це необхідно та пропорційно.
Атестаційна комісія оприлюднює результати проходження тестування стосовно кожного учасника атестації на офіційному вебсайті БЕБ не пізніш як за 48 годин до проведення співбесіди.
Результати проходження співбесіди учасником атестації оприлюднюються на офіційному вебсайті БЕБ наступного робочого дня після її проведення.
4. Атестаційна комісія проводить атестацію відповідно до графіків проведення тестувань та співбесід, які складаються за погодженням із Директором БЕБ, з урахуванням етапів атестації, та оприлюднюються на офіційному вебсайті БЕБ не пізніше ніж за 10 календарних днів до дати проведення відповідного етапу атестації із зазначенням місця, дати та часу.
Оприлюднення графіка проведення тестувань та співбесід із зазначенням прізвищ, імен, по батькові (за наявності) учасників атестації на офіційному вебсайті БЕБ вважається належним повідомленням учасників атестації про дату, час та місце проведення тестування та співбесіди.
5. Повторне проходження учасником атестації тестування або співбесіди забороняється, крім випадку набрання чинності рішенням суду, яким скасовано рішення атестаційної комісії про неуспішне проходження атестації з підстав, визначених Законом.
Якщо під час проведення будь-якого з етапів атестації і до його завершення виникають обставини, які незалежно від атестаційної комісії або учасника атестації не дають змоги його провести або завершити (технічний збій, відсутність електропостачання тощо), атестаційна комісія складає відповідний акт і оголошує перерву або визначає нову дату і час проведення відповідного етапу (етапів) атестації, про що зазначається на офіційному вебсайті БЕБ. У вказаних випадках незавершене учасником атестації тестування відбувається з початку з іншим набором тестових запитань, а незавершена співбесіда з учасником атестації ‒ продовжується.
6. Особиста участь учасника атестації на всіх етапах атестації є обов’язковою. Перед кожним етапом атестації учасник атестації пред’являє паспорт громадянина України (ID-картку) або службове посвідчення працівника БЕБ.
У разі неявки без поважних причин учасника атестації для проходження відповідного етапу атестації в установлені дату, час та місце атестаційна комісія ухвалює рішення про неуспішне проходження атестації таким учасником атестації. Факт неявки учасника атестації фіксується в протоколі засідання атестаційної комісії, під час якого мав відбуватися відповідний етап атестації такого учасника атестації.
У виняткових випадках, за наявності заяви з підписом учасника атестації або належним чином уповноваженої ним особи (якщо сам учасник атестації за станом здоров’я не може її підписати та/або подати особисто атестаційній комісії) про перенесення дати тестування або співбесіди з поважних причин, атестаційна комісія має право протягом трьох робочих днів з дня отримання такої заяви ухвалити рішення про перенесення дати складення відповідного тестування, проведення співбесіди для такого учасника атестації. Така заява може бути подана у строк, який визначає атестаційна комісія один раз для всіх етапів атестації і який не може становити менше ніж два робочі дні з дня неявки учасника атестації на відповідний етап атестації. Заява про перенесення дати тестування або співбесіди з поважних причин із документальним підтвердженням поважних причин неможливості явки в день проведення етапу атестації може бути подана і до дня проведення такого етапу. Перенесення будь-якого з етапів атестації з поважних причин допускається не більше ніж три рази. У разі систематичної (більше трьох разів) неявки учасника атестації на будь-який з етапів атестації атестаційна комісія приймає рішення про неуспішне проходження атестації таким учасником атестації.
7. Поважними причинами є:
1) обставини непереборної сили, що унеможливили безпечне прибуття учасника атестації для проходження відповідного етапу атестації в установлені дату, час та місце (епідемії, військові події, стихійне лихо або інші подібні обставини);
2) тяжка хвороба, що унеможливила безпечне прибуття учасника атестації для проходження відповідного етапу атестації в установлені дату, час та місце, або перебування на стаціонарному лікуванні в закладі охорони здоров’я;
3) смерть близьких родичів, членів сім’ї чи інших близьких осіб або загроза їхньому життю;
4) інші поважні причини.
8. До заяви про перенесення дати тестування та/або співбесіди з поважних причин має бути долучена копія документа, що підтверджує інформацію про поважні причини неявки на відповідне тестування та/або проходження співбесіди. У разі неможливості надати документальне підтвердження інформації про причини неявки в день подання такої заяви учасник атестації має надати таке документальне підтвердження в день, на який атестаційна комісія перенесла проходження відповідного етапу атестації, однак до початку тестування та/або проходження співбесіди у відповідний день. Якщо учасник атестації не надасть документальне підтвердження інформації про поважні причини його неявки до початку перенесеного тестування та/або проходження співбесіди, атестаційна комісія ухвалює рішення про неуспішне проходження атестації таким учасником атестації.
Інформація про нову дату, місце та час проведення тестування та/або співбесіди для такого учасника атестації оприлюднюється на офіційному вебсайті БЕБ. З дати оприлюднення цієї інформації учасник атестації вважається повідомленим належним чином про нову дату проведення відповідного етапу атестації.
Якщо заява учасника атестації подана до атестаційної комісії з порушенням строку, визначеного цим пунктом, або в ній не вказано поважних причин неявки, атестаційна комісія ухвалює рішення про відмову в перенесенні дати проведення етапу атестації та про неуспішне проходження атестації таким учасником атестації.
9. Учаснику атестації під час проходження атестації забороняється:
1) під час проходження тестування мати при собі та/або користуватися кінцевим термінальним обладнанням (планшетом, мобільним телефоном, смарт-годинником тощо), пристроями зчитування, обробки, збереження та відтворення інформації, друкованими або рукописними матеріалами, іншими засобами, предметами, приладами (крім випадків, коли використання додаткових електронних приладів становить розумне пристосування для особи з інвалідністю);
2) заважати чи іншим чином перешкоджати іншим учасникам атестації під час проходження тестування;
3) спілкуватися в будь-якій формі з іншими учасниками атестації під час проходження тестування;
4) псувати обладнання, за допомогою якого проводиться тестування, або ж втручатися в його роботу;
5) заважати чи іншим чином перешкоджати проведенню будь-якого етапу атестації;
6) без дозволу атестаційної комісії переміщуватися по приміщенню, де відбувається атестація, виходити з такого приміщення;
7) проявляти неповагу до членів атестаційної комісії, членів секретаріату атестаційної комісії.
10. Порушення однієї або кількох вимог, передбачених пунктом 9 цього розділу, фіксується відповідним актом, форма якого затверджується рішенням атестаційної комісії та який підписують не менш як два члени атестаційної комісії. Акт є підставою для ухвалення рішення атестаційної комісії про неуспішне проходження таким учасником тестування або співбесіди та відповідно про неуспішне проходження ним атестації.
11. Інформація про дату, час та місце проведення засідання атестаційної комісії оприлюднюється на офіційному вебсайті БЕБ не пізніш як за 24 години до його початку. Під час проведення атестації забезпечуються відео- та аудіофіксація тестувань та співбесід відповідно до вимог Закону. За попередньою письмовою згодою учасника атестації відбувається онлайн-трансляція співбесіди на офіційному YouTube каналі БЕБ. За письмовим запитом до БЕБ учасник атестації має право отримати доступ до відео- та/або аудіозаписів власного тестування та співбесіди з дотриманням законодавства у сфері захисту інформації з обмеженим доступом.
Під час проведення етапів атестації та засідань атестаційної комісії (крім атестації негласних штатних працівників БЕБ) можуть бути присутні акредитовані журналісти і представники медіа.
Журналісти і представники медіа допускаються до приміщення, де проходить етап атестації (засідання атестаційної комісії) за попередньою реєстрацією. Журналісти і представники медіа допускаються до приміщення в порядку черговості їх прибуття. Журналістам і представникам медіа забороняється вести відео- та аудіозапис у приміщенні, де відбувається атестація.
З метою недопущення розголошення інформації з обмеженим доступом під час атестації працівників оперативно-технічних підрозділів БЕБ, атестаційна комісія може прийняти мотивоване рішення про застосування особливостей доступу журналістів та представників медіа, що полягають в обмеженні обсягу інформації, до якої надається доступ.
За ініціативою членів атестаційної комісії або особи, яка проходить атестацію, атестаційна комісія своїм рішенням має право тимчасово видалити з приміщення журналістів, представників медіа, якщо це може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом, або якщо це необхідно для запобігання розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя учасника атестації, які відсутні у відкритих для доступу державних реєстрах, базах даних.
Якщо допущені журналісти або представники медіа не виконують розпорядження головуючого на засіданні атестаційної комісії або перешкоджають порядку проведення атестації чи роботі атестаційної комісії, вони за рішенням атестаційної комісії негайно видаляються з відповідного приміщення.
З метою забезпечення об’єктивності та неупередженості процесу атестації членам атестаційної комісії і членам секретаріату атестаційної комісії забороняється оприлюднювати в медіа, соцмережах будь-які відомості про учасника атестації, які дають змогу його ідентифікувати (крім відомостей, які вже оприлюднені на офіційному вебсайті БЕБ). Оприлюднення такої інформації є підставою для дострокового припинення повноважень члена атестаційної комісії.
12. У разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у члена атестаційної комісії або секретаріату атестаційної комісії такий член атестаційної комісії або секретаріату атестаційної комісії зобов’язаний невідкладно повідомляти атестаційну комісію про наявність у нього реального чи потенційного конфлікту інтересів і не має права брати участі в збиранні інформації, розгляді питання про відповідного учасника атестації, голосуванні та підготовці проєкту рішення щодо нього.
Про конфлікт інтересів члена атестаційної комісії або секретаріату атестаційної комісії можуть заявляти будь-які інші члени атестаційної комісії або секретаріату атестаційної комісії, учасники атестації, будь-які фізичні та юридичні особи, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, громадські об’єднання. Заява про конфлікт інтересів вноситься до протоколу засідання атестаційної комісії. Заява про конфлікт інтересів повинна бути подана невідкладно, коли заявнику стало відомо про відповідні обставини.
Заява про відвід (самовідвід) члена атестаційної комісії, секретаріату атестаційної комісії повинна бути вмотивованою і заявленою атестаційній комісії в письмовій формі. Заява може бути надіслана на адресу електронної пошти атестаційної комісії.
Рішення про задоволення заяви про відвід (самовідвід) члена атестаційної комісії, секретаріату атестаційної комісії приймається більшістю голосів присутніх на засіданні членів атестаційної комісії, крім члена атестаційної комісії, стосовно якого вирішується питання щодо відводу (самовідводу), який не бере участі в голосуванні.
13. Кожний етап атестації відбувається у формі засідань атестаційної комісії. Протокол засідання атестаційної комісії веде секретар атестаційної комісії, або інший член атестаційної комісії, або член секретаріату атестаційної комісії. Протокол засідання атестаційної комісії складається в електронній або паперовій формі та підписується головою атестаційної комісії. Підписання протоколу засідання атестаційної комісії можливе за допомогою електронного підпису.
Рішення атестаційної комісії про успішне або про неуспішне проходження атестації оформляється в письмовій формі і підписується головою атестаційної комісії. Підписання рішення атестаційної комісії можливе за допомогою електронного підпису.
Рішення атестаційної комісії про успішне або про неуспішне проходження атестації доводиться БЕБ до відома відповідного учасника атестації в порядку, визначеному статтею 91 Закону України «Про державну службу», протягом п’яти робочих днів з дня його прийняття шляхом надсилання рішення на адресу електронної пошти учасника атестації, вказану ним у заяві про надання згоди на проходження атестації. Якщо за результатами тестування учасник атестації визнаний таким, що неуспішно пройшов атестацію, йому надсилаються відповідні витяги з відомості про результати тестування з метою визначення рівня знання законодавства України / рівня загальних здібностей працівників БЕБ під час проведення атестації (додаток 2) (далі – Відомості про результати тестування), підписані головою атестаційної комісії.
Протоколи, сформовані матеріали атестації щодо кожного учасника атестації та відеозапис засідань атестаційної комісії передаються до БЕБ не пізніше ніж у місячний строк з дня завершення атестації всіма учасниками атестації та зберігаються в БЕБ упродовж трьох років з дня їх отримання або до отримання остаточного судового рішення в разі оскарження рішення атестаційної комісії.
Відповідальним за своєчасність передачі матеріалів, їх зміст і достовірність є голова атестаційної комісії.
14. Атестація працівників оперативно-технічних підрозділів БЕБ відбувається окремо від інших працівників БЕБ та в спосіб, що унеможливлює ідентифікацію таких працівників.
Проходження етапів атестації працівниками оперативно-технічних підрозділів БЕБ здійснюється за окремо сформованими графіками проведення етапів атестації, що унеможливлює ідентифікацію таких працівників.
Проведення засідання атестаційної комісії з питань проходження атестації працівниками оперативно-технічних підрозділів БЕБ, а також оприлюднення інформації про дату, час, місце та спосіб проведення етапів атестації на офіційному вебсайті БЕБ здійснюється у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію таких працівників.
ІІІ. Проведення тестування
1. Тестування проводиться письмово за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (програмного забезпечення), яке унеможливлює сторонній вплив на процес тестування та його результати.
Для різних категорій працівників БЕБ, які підлягають атестації, можуть затверджуватися окремі переліки тестових запитань. Тестові запитання можуть відрізнятися за змістом і рівнем складності, зокрема для детективів, аналітиків, керівників та заступників керівників територіальних управлінь, керівників підрозділів детективів, керівників інформаційно-аналітичних підрозділів БЕБ; інших осіб, які займають посади, що передбачають спеціальні звання БЕБ; державних службовців, які займають посади державної служби категорій «Б» та «В»; осіб, які уклали трудовий договір з БЕБ.
2. Перед початком проведення тестувань член атестаційної комісії або член секретаріату атестаційної комісії ознайомлює учасників атестації із загальним порядком їх проведення. Для організаційного забезпечення та контролю за дотриманням установлених процедур під час проведення тестування можуть залучатися члени секретаріату атестаційної комісії, інші працівники БЕБ, що забезпечують належні технічні умови проведення тестувань.
3. За результатами тестування за допомогою програмного забезпечення формується звіт, який підписує учасник атестації, що проходив тестування, і який долучається до протоколу засідання атестаційної комісії. Відмова учасника атестації від підписання звіту фіксується у звіті секретарем або членом атестаційної комісії і не є перешкодою для формування звіту.
Атестаційна комісія вносить узагальнені результати тестування за кожен день до Відомості про результати тестування. Відомості про результати тестування затверджуються рішенням атестаційної комісії.
4. Перелік тестових запитань для тестування з метою визначення рівня знання законодавства України та варіанти відповідей (без зазначення правильної відповіді) затверджується Директором БЕБ та оприлюднюється на офіційному вебсайті БЕБ протягом трьох робочих днів з дня його затвердження, але не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення тестування відповідно до графіка проведення тестувань та співбесід.
5. Під час проведення тестування з метою визначення рівня знання законодавства України тестові запитання для кожного учасника атестації обираються за допомогою програмного забезпечення автоматично з переліку тестових запитань. Підрахунок балів та оцінювання учасників атестації за результатами тестування з метою визначення рівня знання законодавства України здійснюється автоматично за допомогою програмного забезпечення.
Кожне тестове запитання передбачає від трьох до чотирьох варіантів відповіді, одна з яких є правильною. За кожну правильну відповідь на тестове запитання зараховується один бал.
6. Учасники атестації, які за результатами тестування з метою визначення рівня знання законодавства України набрали кількість балів, що є нижчою за прохідний бал, не допускаються до тесту з метою визначення рівня загальних здібностей та вважаються такими, що неуспішно пройшли атестацію. Кількість тестових запитань для тестування, прохідний бал і тривалість проведення тестування визначає Директор БЕБ. Прохідний бал визначається Директором БЕБ для всіх учасників атестації і оприлюднюється на офіційному вебсайті БЕБ разом із переліком тестових запитань.
7. Тестування з метою визначення рівня загальних здібностей проводиться письмово за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (програмного забезпечення) з метою оцінки здібностей щодо абстрактно-логічного мислення, здатності розуміти та працювати з текстовою та числовою інформацією. Зразки тестових запитань оприлюднюються на офіційному вебсайті БЕБ не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня тестування загальних здібностей.
8. Під час проведення тестування з метою визначення рівня загальних здібностей тестові запитання для кожного учасника атестації обираються за допомогою програмного забезпечення автоматично з переліку тестових запитань. Підрахунок балів та оцінювання учасників атестації за результатами тестування з метою визначення рівня загальних здібностей здійснюється автоматично за допомогою програмного забезпечення.
9. Учасники атестації, які за результатами тестування з метою визначення рівня загальних здібностей набрали кількість балів, що є нижчою за прохідний бал, не допускаються до проходження співбесіди та вважаються такими, що неуспішно пройшли атестацію. Кількість тестових запитань для тестування, прохідний бал і тривалість проведення тестування визначає Директор БЕБ. Прохідний бал визначається Директором БЕБ для всіх учасників атестації і оприлюднюється на офіційному вебсайті БЕБ разом із зразками тестових запитань.
ІV. Оцінка відповідності критеріям доброчесності та професійної компетентності, рішення за результатами атестації
1. Оцінка відповідності критеріям доброчесності та професійної компетентності учасника атестації проводиться на підставі аналізу наявних в атестаційної комісії матеріалів стосовно учасника атестації, результатів попередніх етапів атестації та результатів співбесіди з ним.
Сукупність інформації і документів, зібраних атестаційною комісією стосовно учасника атестації, у тому числі пояснення та інша інформація, які надав учасник атестації, результати попередніх етапів атестації є матеріалами атестації, які досліджують атестаційна комісія та секретаріат атестаційної комісії для проведення співбесіди та підготовки рішення щодо відповідності учасника атестації критеріям доброчесності та професійної компетентності.
Учасник атестації має право не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення співбесіди подати до атестаційної комісії запит про надання матеріалів атестації для ознайомлення. Атестаційна комісія не пізніше ніж
за 5 календарних днів до дня проведення співбесіди надає учаснику атестації можливість ознайомитися з наявними в неї на дату отримання запиту матеріалами атестації. Ознайомлення відбувається з електронними копіями матеріалів атестації у приміщенні БЕБ. Перед наданням доступу до матеріалів атестації учасник атестації підписує письмове зобов’язання щодо дотримання вимог законодавства про захист персональних даних та акт про надання йому доступу до матеріалів атестації з відповідною датою.
Ознайомлення учасника атестації з матеріалами атестації, які містять інформацію з обмеженим доступом, здійснюється з дотриманням вимог законодавства у сфері захисту інформації з обмеженим доступом.
2. До оцінювання відповідності учасників атестації критеріям доброчесності та професійної компетентності застосовуються вимоги, передбачені статтею 15 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України».
Члени атестаційної комісії для визначення відповідності учасника атестації критеріям доброчесності та професійної компетентності керуються критеріями оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників БЕБ під час проведення атестації, наведеними в додатку 3 до цього Порядку.
3. Оцінювання атестаційною комісією відповідності учасників атестації критеріям доброчесності здійснюється з урахуванням таких принципів:
оцінювання спирається на інформацію без часових або територіальних обмежень;
учасник атестації вважається таким, що не відповідає критерію, у разі доведення невідповідності або наявності в атестаційної комісії обґрунтованого сумніву у відповідності;
будь-який висновок чи оцінка органу державної влади або міжнародного органу щодо доброчесності учасника атестації, наявності чи відсутності порушень у його рішеннях, діях чи бездіяльності не є наперед визначальними та обов’язковими для атестаційної комісії;
атестаційна комісія може врахувати тяжкість, одноразовість, повторюваність чи систематичність порушень, наявність шкоди чи збитків, серйозність наслідків, форму вини та мотиви, ставлення учасника атестації до порушення, обставини вчинення дій чи бездіяльності, давність вчинення порушення;
учасник атестації відповідає критерію доброчесності за умови, що він відповідає всім показникам доброчесності;
атестаційна комісія може враховувати інформацію з кримінальних, адміністративних, цивільних справ, справ про адміністративні правопорушення або дисциплінарних проваджень незалежно від наявності остаточного рішення у відповідному провадженні.
4. Оцінювання відповідності учасника атестації критерію професійної компетентності має здійснюватися з урахуванням посади та посадових обов’язків учасника атестації, результатів попередніх етапів атестації, показників професійної успішності, характеристики та матеріалів, отриманих від БЕБ, аналізу поданих документів, проведених співбесід та інших джерел інформації.
5. Відповідно до Закону та статті 15 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» учасник атестації вважається таким, що відповідає критерію доброчесності, якщо є незалежним, чесним, неупередженим, непідкупним, сумлінним, дотримується етичних норм та демонструє бездоганну поведінку в професійній діяльності та особистому житті, а також стосовно якого та його близьких осіб немає сумнівів щодо законності джерел походження майна, відповідності рівня життя задекларованим доходам, відповідності способу життя учасника атестації його статусу.
6. Відповідно до Закону та статті 15 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» учасник атестації вважається таким, що відповідає критерію професійної компетентності, якщо має необхідні знання та досвід для виконання відповідних повноважень, продемонстрував аналітичні здібності, усні та письмові комунікаційні навички, лідерські здібності та спроможність наполегливо працювати.
7. Для оцінки відповідності учасника атестації критеріям доброчесності та професійної компетентності члени атестаційної комісії, члени секретаріату атестаційної комісії мають право збирати, перевіряти та аналізувати інформацію про учасників атестації з відкритих джерел та інших джерел, вказаних у пункті 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону, у тому числі відомості, отримані від фізичних та юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, які можуть свідчити про відповідність (невідповідність) учасника атестації критеріям професійної компетентності та доброчесності.
8. Не пізніше ніж через 10 календарних днів з дня проведення тестування з метою визначення рівня загальних здібностей БЕБ надає атестаційній комісії стосовно кожного учасника атестації, допущеного до етапу співбесіди, такі матеріали:
біографічну довідку та довідку за результатами службової діяльності та оцінки професійних навичок;
анкету доброчесності працівника Бюро економічної безпеки України за формою, наведеною у додатку 2 до Порядку здійснення перевірок на доброчесність та моніторингу способу життя працівників Бюро економічної безпеки України, затвердженого наказом Бюро економічної безпеки України
від 19 листопада 2021 року № 19, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2022 року за № 94/37430;
копію довідки про результати проведення спецiальної перевiрки (у разі її проведення) вiдповiдно до Закону України «Про запобiгання корупцiї»;
матеріали дисциплінарних проваджень із стислим викладом обставин кожного провадження та його результатів;
скарги, які надходили на дії учасника атестації, з коротким описом суті таких скарг та прийняті за наслідками їх розгляду рішення;
інформацію про випадки недотримання учасником атестації правил етичної поведінки та доброчесності, а також результати проведених щодо нього перевірок згідно з Порядком здійснення перевірок на доброчесність та моніторингу способу життя працівників Бюро економічної безпеки України, затвердженим наказом Бюро економічної безпеки України від 19 листопада
2021 року № 19, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 січня
2022 року за № 94/37430;
іншу інформацію та документи на запит атестаційної комісії.
9. Для проведення співбесіди атестаційна комісія має право отримувати в БЕБ, Національному антикорупційному бюро України, Державному бюро розслідувань, Національному агентстві з питань запобігання корупції, інших органах державної влади будь-яку необхідну для цілей атестації інформацію про учасника атестації.
10. Перед проведенням співбесіди атестаційна комісія, секретаріат атестаційної комісії можуть надіслати на адресу електронної пошти учасника атестації, яка вказана в заяві про надання згоди на проходження атестації або в особовій справі учасника атестації, запит (запити) із пропозицією надати письмові пояснення щодо питань, пов’язаних із матеріалами атестації. У такому разі протягом 10 календарних днів з дня отримання запиту учасник атестації подає атестаційній комісії електронною поштою письмові пояснення (у разі потреби ‒ скановані копії документів).
Пояснення учасника атестації долучаються до матеріалів атестації та повинні бути обґрунтованими і відповідати таким вимогам: бути достатньо детальними та конкретними; бути правдивими та послідовними; бути такими, що можуть бути за можливості документально підтвердженими.
11. Під час співбесіди члени атестаційної комісії обговорюють матеріали атестації з учасником атестації, у тому числі у формі запитань членів атестаційної комісії та відповідей учасника атестації.
Для визначення відповідності учасника атестації критерію професійної компетентності члени атестаційної комісії мають право ставити запитання із сфери посадових обов’язків учасника атестації.
Тривалість співбесіди становить до 1 години для одного учасника атестації. У разі потреби може бути збільшено час, відведений на співбесіду з учасником атестації, але не більше ніж на 1 годину.
12. Учасник атестації під час проходження співбесіди має право доводити до відома атестаційної комісії свою позицію в усній чи письмовій формі, надавати усні та письмові пояснення, заперечення, документи, доводи, міркування на підтвердження своєї професійної компетентності та доброчесності, які долучаються до матеріалів атестації.
Учасник атестації пред’являє на співбесіді оригінали документів, копії яких він подавав під час надання пояснень електронною поштою на запит атестаційної комісії.
У разі необхідності підготовки документів та/або інформації, зазначеної в абзаці першому цього пункту, і якщо таку інформацію (документи) учасник атестації не міг надати до проведення співбесіди на відповідний запит атестаційної комісії з поважних причин, атестаційна комісія може зробити одну перерву в проведенні співбесіди на строк, не більше ніж 10 календарних днів, та визначити учаснику атестації місце, дату і час для надання атестаційній комісії такої інформації (документів).
13. Після завершення обговорення з учасником атестації матеріалів атестації присутні на засіданні члени атестаційної комісії переходять до обговорення результатів співбесіди.
Обговорення результатів співбесіди та ухвалення рішення відбувається без присутності учасника атестації, представників медіа та журналістів і без проведення відео- та аудіофіксації.
14. За результатами співбесіди та аналізу матеріалів атестації атестаційна комісія на своєму засіданні проводить обговорення і відкрите голосування щодо рішення атестаційної комісії про успішне або неуспішне проходження атестації стосовно кожного учасника атестації. Голосування щодо рішення про успішне або неуспішне проходження атестації проводиться в день проведення співбесіди з відповідним учасником атестації.
У разі необхідності додаткової перевірки інформації, яку учасник атестації надав під час проходження співбесіди, атестаційна комісія може зробити перерву на період отримання таких відомостей на строк, не більше ніж 10 календарних днів.
Голова атестаційної комісії першочергово ставить на голосування питання щодо рішення атестаційної комісії про успішне проходження атестації учасником атестації. Якщо рішення атестаційної комісії не набрало необхідної кількості голосів, голова атестаційної комісії ставить на голосування питання щодо рішення атестаційної комісії про неуспішне проходження атестації. Під час голосування кожен член атестаційної комісії викладає свої аргументи щодо прийнятого ним рішення. Члени атестаційної комісії мають право голосувати «за», «проти» або «утримався». Результати голосування та голос кожного члена атестаційної комісії вказуються в протоколі засідання атестаційної комісії.
15. Рішення атестаційної комісії за результатами атестації оформлюється в письмовій формі.
Рішення атестаційної комісії про успішне проходження атестації містить вступну та резолютивну частини за формою, наведеною в додатку 4 до цього Порядку.
Рішення атестаційної комісії про неуспішне проходження атестації містить вступну, мотивувальну та резолютивну частини за формою, наведеною в додатку 5 до цього Порядку. Таке рішення має відображати доводи і пояснення, які надав учасник атестації, а також вичерпні аргументи атестаційної комісії, якими вона керувалася під час проведення співбесіди.
16. Відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону рішення про звільнення працівника БЕБ, який підлягає атестації, з підстави неуспішного проходження атестації може бути оскаржено до суду лише особою, стосовно якої воно прийнято, виключно з питань додержання процедури прийняття рішення про звільнення, а також порядку організації та проведення атестації, неуспішне проходження якої стало підставою для звільнення. Суд при розгляді таких скарг не оцінює повторно факти чи твердження, оцінені атестаційною комісією, та відповідні висновки, зроблені атестаційною комісією на підставі обґрунтованого сумніву.
___________________________
Додаток 1
до Порядку організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критеріїв і методики оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників
під час проведення атестації
(пункт 5 розділу І)
Директору Бюро економічної безпеки України
________________________________
(найменування посади, прізвище, ім’я,
по батькові (за наявності) працівника БЕБ,
адреса електронної пошти)
про надання згоди на проходження атестації
або про відмову від проходження атестації
Я,______________________________________________________________,
(прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), посада)
____________________________________________________________________
(надаю згоду на /відмовляюся від)
проходження атестації, передбаченої Законом України від 20 червня 2024 року
№ 3840-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України».
___ ___________ ____ року | ______________________ (підпис) |
__________
Примітка. Усі поля форми заяви є обов’язковими для заповнення.
___________________________
Додаток 2
до Порядку організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критеріїв і методики оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників
під час проведення атестації
(пункт 13 розділу ІІ)
Відомість
про результати тестування з метою визначення рівня знання законодавства України / рівня загальних здібностей працівників БЕБ під час атестації*
Вид тестування__________________________________________________.
Затверджено рішенням атестаційної комісії від ___________року № _____
Поряд-ковий номер | Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) працівника БЕБ, який проходив тестування | Кількість набраних балів | Рішення атестаційної комісії про успішне / неуспішне проходження тестування |
1 | 2 | 3 | 4 |
Додаток: звіти про результати проходження тестування на ___ арк.
Голова атестаційної комісії | ___________ | ____________________ |
__________
*Для кожного виду тестування заповнюється окрема відомість.
___________________________
Додаток 3
до Порядку організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критеріїв і методики оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників
під час проведення атестації
(пункт 2 розділу IV)
Критерії оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників Бюро економічної безпеки України під час проведення атестації
І. Оцінювання доброчесності
Показник «незалежність»: означає виконувати свої повноваження самостійно та ухвалювати рішення самостійно, без будь-якого зовнішнього впливу, спонукання, тиску, погрози або втручання, прямого чи опосередкованого, від будь-кого та з будь-якої причини, а також в межах повноважень протидіяти незаконному втручанню.
Показник «чесність»: означає бути правдивим, принциповим, щирим.
Показник «неупередженість»: означає діяти, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, свої політичні, ідеологічні, релігійні та інші особисті погляди чи переконання.
Показник «непідкупність»: учасник атестації не вчиняв дій, що мають ознаки корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.
Показник «сумлінність»: означає виконувати всі обов’язки старанно, ретельно, ефективно та розсудливо.
Показник «дотримання етичних норм»: учасник атестації у своїй професійній діяльності діяв згідно з відповідними правилами професійної етики.
Показник «бездоганна поведінка»: спроможність завжди діяти гідно та в спосіб, що відповідає займаній державній посаді, у тому числі без обману та умисного введення в оману; не вчиняв дій та не веде способу життя, що підривають авторитет і репутацію БЕБ.
Показники «фінансової доброчесності»: джерела походження майна учасника атестації та його близьких осіб є законними, рівень життя учасника атестації або його близьких осіб відповідає їхнім офіційним та/або задекларованим доходам, а спосіб життя учасника атестації відповідає його статусу.
ІІ. Оцінювання професійної компетентності
Показник «необхідні знання та досвід для виконання відповідних повноважень»: стосується знань, умінь та досвіду учасника атестації, які є необхідними для належного виконання службових повноважень, і включає, зокрема, здатність застосовувати на практиці знання законодавства України, необхідні для виконання своїх повноважень; здатність приймати обґрунтовані рішення в межах компетенції, спираючись на правові норми, факти та практичний досвід.
Показник «аналітичні здібності»: стосується здатності учасника атестації збирати, систематизувати та критично аналізувати інформацію з різних джерел, установлювати логічні зв’язки між фактами та обставинами, оцінювати їх достовірність і значущість, а також формувати обґрунтовані висновки та пропозиції для ухвалення рішень.
Показник «навички письмових комунікацій»: стосується наявності в учасника атестації навичок письмових комунікацій, що підтверджується написанням професійних документів, які передбачають, зокрема: ретельність та увагу до необхідних деталей, чіткість і повноту вираження думок письмово, належну структуру та організацію тексту.
Показник «навички усних комунікацій»: стосується наявності в учасника атестації належних навичок усного спілкування, що передбачають: чіткість і повноту вираження думок усно, належну структуру та організацію усного спілкування, уміння виражатися логічно.
Показник «лідерські здібності»: стосується здатності учасника атестації продуктивно працювати з колегами, що передбачає: уміння брати на себе відповідальність, уміння долати труднощі та реалізовувати проєкти в процесі групової роботи.
Показник «спроможність працювати наполегливо»: стосується з’ясування наявності в учасника атестації професійного та особистого досвіду, що демонструє: його наполегливість і відданість у виконанні завдань, незважаючи на труднощі та перешкоди; особисту налаштованість на високі показники роботи та виконання взятих на себе обов’язків; вміння приймати своєчасні та обґрунтовані рішення, брати на себе обґрунтовані ризики, діяти самостійно та проявляти ініціативу в прийнятті рішень.
______________________________
Додаток 4
до Порядку організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критеріїв і методики оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників
під час проведення атестації
(пункт 15 розділу IV)
Атестаційна комісія
Рішення №____
Про успішне проходження атестації
___ ____________ 20__ року місто ________
Відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 червня 2024 року № 3840-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України» та Порядку організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критеріїв і методики оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників під час проведення атестації, затвердженого наказом Бюро економічної безпеки України
від 30 грудня 2025 року № 274, атестаційна комісія прийняла рішення про успішне проходження атестації _________________________________________ ____________________________________________________________________.
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), посада працівника БЕБ)
Голова атестаційної комісії | ___________ | ____________________ |
___________________________
Додаток 5
до Порядку організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критеріїв і методики оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників
під час проведення атестації
(пункт 15 розділу IV)
Атестаційна комісія
Рішення №____
Про неуспішне проходження атестації
___ ____________ 20__ року місто ________
Відповідно до пункту 4 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 20 червня 2024 року № 3840-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення роботи Бюро економічної безпеки України» та Порядку організації та проведення одноразової атестації працівників Бюро економічної безпеки України, критеріїв і методики оцінювання доброчесності та професійної компетентності працівників під час проведення атестації, затвердженого наказом Бюро економічної безпеки України від 30 грудня 2025 року № 274 (далі – Порядок), атестаційна комісія прийняла рішення про неуспішне проходження атестації _____________________________ ____________________________________________________________________.
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), посада працівника БЕБ)
Підставою для такого рішення атестаційної комісії стала неявка ____________________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))
на тестування з метою визначення рівня знання законодавства України, або тестування з метою визначення рівня загальних здібностей, або проведення співбесіди з метою оцінювання відповідності критеріям доброчесності та професійної компетентності без поважних причин.
АБО
Підставою для такого рішення атестаційної комісії стало порушення
____________________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))
вимог, передбачених підпунктом _____ пункту 9 розділу ІІ Порядку.
АБО
Підставою для такого рішення атестаційної комісії стало неуспішне проходження _________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))
тестування з метою визначення рівня знання законодавства України або тестування з метою визначення рівня загальних здібностей.
АБО
Підставою для такого рішення атестаційної комісії стала наявність в атестаційної комісії обґрунтованого сумніву у відповідності ________________ ____________________________________________________________________.
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))
критерію доброчесності у зв’язку з такими обставинами*: ________________ ____________________________________________________________________.
ТА/АБО
Підставою для такого рішення атестаційної комісії стала невідповідність ____________________________________________________________________.
(прізвище, ім’я, по батькові (за наявності))
критерію професійної компетентності у зв’язку з такими обставинами**: ____________________________________________________________________.
Це рішення може бути оскаржене в установленому законодавством порядку.
Голова атестаційної комісії | ___________ | ____________________ |
__________
* Наводиться перелік обставин з обґрунтуванням, у тому числі висновки атестаційної комісії за результатами розгляду пояснень учасника атестації, які було подано письмово або під час співбесіди, а також посилання на відповідні показники згідно з додатком 3 до Порядку.
** Наводиться перелік обставин з обґрунтуванням, а також посилання на відповідні показники згідно з додатком 3 до Порядку.
___________________________