У січні 2024 року Європейська Комісія розпочала офіційну процедуру аналізу адаптації законодавства України на відповідність до права Європейського Союзу (скринінгу), що заклало основу для переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
25 червня 2024 року у Люксембурзі відбулась перша Міжурядова Конференція між Україною та ЄС, що ознаменувала початок фактичних перемовин про членство України в Європейському Союзі.
БЕБ залучено до реалізації євроінтеграційних заходів за переговорними розділами:
4 «Вільний рух капіталу»,
7 «Право інтелектуальної власності»,
23 «Судова влада та основоположні права»,
24 «Юстиція, свобода та безпека»,
29 «Митний союз»,
32 «Фінансовий контроль».
БЕБ на постійній основі забезпечує підготовку відповідних матеріалів та надання необхідної інформації іншим органам, а представники БЕБ систематично беруть участь у заходах з питань європейської інтеграції.
Водночас під час здійснення офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС за переговорним розділом 24 «Юстиція, свобода та безпека», що відбулась 23–25 жовтня 2024 року в м. Брюссель (Королівство Бельгія), делегацією БЕБ представлено презентацію Української Сторони за пунктом 10.12 «Підробка євро» сфери 10 «Судове співробітництво у кримінальних справах» вказаного розділу.
З урахуванням результатів зазначеної двосторонньої зустрічі у сфері протидії підробці грошей перед БЕБ поставлено завдання щодо удосконалення національного законодавства, шляхом ратифікації Женевської конвенції по боротьбі з підробкою грошових знаків 1929 року та імплементації положення Директиви 2014/62/ЄС з метою посилення відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з підробкою валюти, та встановлення відповідальності юридичних осіб за такі правопорушення.
БЕБ також долучено до розробки проєкту Дорожньої карти за сферою «Верховенство права», що представляє собою документ, яким країна-кандидат затверджує перелік ключових реформ у даній сфері і строків їх виконання та який слугує основою для моніторингу Європейською Комісією прогресу країни-кандидата у переговорних розділах 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи» і 24 «Юстиція, свобода, безпека».
Для ефективного виконання завдань з євроінтеграції в межах своєї компетенції в БЕБ створено Робочу групу з питань забезпечення виконання зобов'язань України у сфері європейської інтеграції.
Водночас представники БЕБ залучені та успішно проходять навчання в рамках проєкту BELT (British Euro-Atlantic Language Training) – навчальної програми з підвищення рівня володіння англійською мовою для представників центральних органів виконавчої влади, задіяних у євроатлантичній інтеграції, за підтримки та фінансування Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії.
Євроінтеграційний процес України є складним та різностороннім, але поступовий рух до виконання європейських стандартів, розвиток правової системи та удосконалення боротьби з економічними злочинами є необхідними умовами для подальшого зближення України з Європейським Союзом та забезпечення стабільного розвитку нашої країни в умовах глобальних викликів.