• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Аналітики та детективи БЕБ переймають кращий європейський досвід з розслідування економічних злочинів
опубліковано 20 липня 2022 року о 15:28


Співробітники Бюро економічної безпеки України здійснили навчальний візит до Литви. Це перший візит з багатьох запланованих до країн ЄС. На запрошення литовських колег, група співробітників Бюро зустрілася з представниками Державної податкової інспекції (ДПІ) при Міністерстві фінансів Литви, Служби з розслідування фінансових злочинів, та Митного департаменту при Міністерстві фінансів Литовської Республіки. Метою поїздки було ознайомлення з найкращими практиками інституцій Європейського Союзу (ЄС), набуття нових компетенцій та встановлення робочих контактів для спільних розслідувань, обмін досвідом європейської інтеграції тощо.


“Цей візит було ініційовано після підписання у травні меморандуму про міжнародну співпрацю у сфері боротьби з економічною злочинністю між Службою розслідування фінансових злочинів при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки, Державною податковою інспекцією при Міністерстві фінансів Литовської Республіки та Бюро економічної безпеки України.
Для подолання нових викликів та загроз, допомога та досвід наших міжнародних партнерів, як ніколи потрібні Україні та БЕБ. Попереду в нас ще дуже багато роботи, як для досягнення членства в ЄС так і для ефективної боротьби з економічною злочинністю. І цей шлях ми зможемо пройти спільно, використовуючи знання та досвід литовських колег, ефективні методи розслідування фінансових злочинів, досвід використання програмного забезпечення та розвідувального обладнання. Все це стане корисним для боротьби із загрозами економічній безпеці України”, - зазначив керівник Управління міжнародного співробітництва БЕБ Анатолій Александров.


Представники литовських служб поділилися досвідом з українськими колегами у сфері запобігання відмиванню коштів, розслідування міжнародних злочинних схем, організації аналітичної роботи, кримінальної розвідувальної діяльності. Ознайомили з інструментами, які вони використовують у повсякденній роботі, можливостями міжнародної співпраці тощо.
Співробітники БЕБ взяли участь у практичних заняття та фахових дискусіях щодо протидії економічним злочинам у податковій та митній сферах, протидії фінансовому шахрайству, економічній кіберзлочинності.

“БЕБ відповідає за оцінку ризиків і загроз економіці України, забезпечує економічну безпеку країни шляхом запобігання, виявлення та розслідування злочинів, що підривають функціонування економіки держави, а також порушень пов’язаних із отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги тощо. Тому обмін досвідом із нашими партнерами є надзвичайно важливим”, - зазначив керівник групи Сергій Склянов.Результатом поїздки стане запровадження Бюро економічної безпеки України найкращих європейських методик та практик в роботі. Особливо важливим є досвід, в першу чергу, щодо розшуку та арешту активів країни - агресора.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux