Понад 9,2 млн грн збитків завдано територіальній громаді внаслідок незаконного вибуття з комунальної власності трьох земельних ділянок. Детективи Територіального управління БЕБ у Закарпатській області повідомили про підозру начальнику одного з відділів сільської ради Ужгородського району.
Слідством встановлено, що посадовець, зловживаючи службовим становищем, сприяв незаконному формуванню трьох земельних ділянок.
Для реалізації схеми використовувалися архівні рішення сільської ради. На їх підставі земельні ділянки були сформовані в іншому місці, ніж це передбачалося первинною землевпорядною документацією. Надалі їх фактичне розташування змінили в кадастровій системі та зареєстрували у приватну власність.
Внаслідок протиправних дій посадових осіб із комунальної власності незаконно вибули земельні ділянки, що завдало громаді збитків на суму понад 9 млн грн.
Посадовцю повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні, що спричинили тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).
Для запобігання подальшому відчуженню земельних ділянок за клопотанням сторони обвинувачення суд наклав арешт на вказане майно.
Досудове розслідування триває. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.