Дитячий заклад став джерелом незаконного збагачення: збитки перевищили 12 млн грн

опубліковано 22 червня 2026 року о 17:00

 В Одесі викрито схему заволодіння коштами міського бюджету під час ремонту закладу дитячої та юнацької творчості. Наразі посадовцям міської ради та підряднику повідомлено про підозру.

Детективи Територіального управління БЕБ в Одеській області встановили, що службові особи Управління капітального будівництва Одеської міської ради разом із директором будівельного підприємстива розробили схему заволодіння бюджетними коштами.

Так, у 2019 році Управління капітального будівництва Одеської міськради уклало договір із підрядником на ремонт та укріплення фундаментів будівлі центру дитячої творчості. Втім під час виконання робіт виникла потреба у додатковому фінансуванні. У 2020 році оголосили новий тендер на понад 46 млн грн, переможцем якого знову стало те саме підприємство. Попередній договір формально закрили, а з компанією уклали новий.

Надалі підрядник разом з окремими посадовцями вносили до актів виконаних робіт неправдиві дані: частину робіт взагалі не виконували, деякі матеріали купували дешевше, ніж зазначали в документах, вартість окремих робіт і матеріалів завищували, а до звітності вносили перелік виконаних робіт та обладнання, яких фактично не було.

Зокрема, у  документах могли бути зазначені двері, сходи, металоконструкції або оздоблювальні роботи, які не встановлювалися взагалі або коштували значно дешевше.

Службова особа Управління капітального будівництва повинна була перевіряти фактичне виконання будівельних робіт, їх відповідність проектній документації, а також достовірність зазначених обсягів і вартості.

Втім підозрювана підписувала акти виконаних робіт із недостовірними відомостями. Це дозволило безпідставно перерахувати підрядній організації бюджетні кошти за роботи, які фактично не виконувалися або були завищені за вартістю. Унаслідок таких дій територіальній громаді Одеси завдано збитків на суму понад 12,1 млн грн.

Наразі службовій особі Управління капітального будівництва ОМР оголошено підозру за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України - зловживання службовим становищем. Колишньому та теперішньому директорам товариства інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України, а саме заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем, а також складання та видачу завідомо неправдивих офіційних документів. Обох фігурантів оголошено у розшук.

Досудове розслідування триває. Встановлюється повне коло осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення. 

Процесуальне керівництво у справі здійснюють прокурори Одеської обласної прокуратури. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux