На Вінниччині викрито організовану групу, учасники якої заволоділи бюджетними коштами під час закупівлі спеціалізованого медичного обладнання для обласної лікарні. До складу групи входили організатор та троє учасників. Усім чотирьом повідомлено про підозру.
Слідством встановлено, що організатор схеми - представник компанії-постачальника медичного обладнання - залучив до її реалізації уповноважену особу з публічних закупівель лікарні та двох осіб, пов’язаних із підконтрольними ФОПами.
Впродовж 2024 року уповноважена створювала штучні умови для перемоги в тендерних процедурах підконтрольних ФОП, а також вносила у документацію завідомо завищені ціни на обладнання.
В результаті трьох фактів закупівлі обладнання за такою схемою, бюджету спричинено збитків на загальну суму 5,6 млн грн.
В ході проведення 13 обшуків вилучено документи, техніку, інші докази, що підтверджують незаконну діяльність осіб.
Усім учасникам групи повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата чужого майна, вчинена за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану та в особливо великому розмірі).
Оперативний супровід здійснюють співробітники УСБУ в області. Процесуальне керівництво – Вінницька обласна прокуратура.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину, доки її вину не буде доведено в законному порядку та встановлено обвинувальним вироком суду.