“Протягом травня співробітники БЕБ упередили розтрату бюджетних коштів на суму понад 10 млн грн., - зазначив Директор БЕБ Вадим Мельник на своїй сторінці у Фейсбук, - що мало місце у 6 тендерних процедурах».
Співробітники Бюро досліджували закупівлю послуг та виявили завищення цін на придбання товарно матеріальних цінностей. У Вінницькій, Криворізькій та Запорізькій міських радах завищення вартості стосувалося медичного обладнання, в Черкаській, Чернівецькій та Дніпровській міських радах - різних послуг за цінами вище середньо ринкових. В одному з випадків ціна постачання товару була у 1,4-3,4 рази більша ніж за тендерами інших суб’єктів господарювання на території України в аналогічному періоді.
З метою виявлення ризиків у фінансово-господарській діяльності стратегічних підприємств державного сектору економіки, а також органів місцевого самоврядування, протягом січня-травня 2022 року проводиться аналіз майже 315 000 тендерних закупівель. У тому числі досліджується закупівля послуг на територіях, де проводяться активні бойові дії або які тимчасово окуповані.
Йдеться про тендерні закупівлі, які в подальшому можуть призвести до незаконного витрачання коштів та підвищення рівня збитковості державних підприємств.
Співробітники БЕБ постійно проводять заходи із протидії правопорушенням, що негативно впливають на функціонування економіки держави, зокрема, упередження, виявлення та розслідування фактів порушень законодавства при здійсненні тендерних закупівель, розкрадання та необгрунтоване використання державних коштів.