• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Список БЕБ. Визначено юросіб, які заслуговують на санкції
опубліковано 27 вересня 2022 року о 14:30Бюро економічної безпеки України вже визначило та погодило з відповідними державними органами 23 юридичні особи, пов’язані з рф та рб, які рекомендує включити до санкційного списку. Попередньо встановлена вартість активів цих компаній, які включені до списку БЕБ, складає понад 1 млрд грн., в тому числі понад 90 млн грн. готівкових коштів на банківських рахунках та 160 автомобілів на суму 220 млн грн. тощо.

До списку потрапили компанії-імпортери автомобільної продукції, скла, фармацевтичної продукції, оптовий постачальник палива, дорожньо-будівельна компанія, виробник побутової хімії тощо.

Співробітники БЕБ вже направили на розгляд Міжвідомчої робочої групи з питань реалізації державної санкційної політики проект розпорядження Кабінету Міністрів України “Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)” щодо 23 юридичних осіб, діяльність яких пов’язана з російською федерацією та республікою білорусь, в тому числі через офшорні компанії.

Аналітики БЕБ дослідили структуру власності та фінансово-господарську діяльність зазначених компаній та встановили, що вони перебувають під контролем рф та рб, а також дійшли висновку, що їх діяльність забезпечує фінансування держав-агресорів, через сплату податків до бюджетів рф та рб. Це створює реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності України.

Після погодження переліку юридичних осіб Міжвідомчою робочою групою, список передадуть Кабінету Міністрів України для скерування до Ради національної безпеки і оборони України задля застосування санкцій.

Компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Канади та інших держав будуть поінформовані про набрання чинності рішення РНБО, для розгляду ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів (санкцій).


“Зазначені юридичні особи, які увійшли до списку БЕБ, запропоновано позбавити права користуватися та розпоряджатися активами, що їм належать. Також, для них буде заблоковано можливість виведення капіталу за межі України та зупинено виконання їх економічних і фінансових зобов’язань перед рф та рб.

Запровадження до них санкцій унеможливить фінансування або матеріально-технічне забезпечення російської федерації та республіки білорусь та сприятиме захисту економічних інтересів України.

Це лише перший перелік таких компаній, процес поповнення списку підприємств для запровадження санкцій триває. Наразі ще два списки із 25 та 54 суб’єктами господарської діяльності, які БЕБ рекомендує включити до санкційних списків, погоджуються з відповідними органами”, - зазначив Директор БЕБ Вадим Мельник.


Нагадаємо, нещодавно Бюро економічної безпеки України, ініціювало внесення змін до окремих нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у сфері застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). (https://esbu.gov.ua/news/diievi-propozytsii-vid-beb-udoskonalennia-zastosuvannia-sanktsii).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux