У період 3 28 жовтня по 7 листопада відбувався прийом документів на конкурс з заміщення посад гласних штатних працівників, які мають спеціальне звання, тобто перших 76 аналітиків та детективів Бюро економічної безпеки. Після того, конкурсна комісія розглянула документи претендентів і допустила для подальшого тестування 392 кандидата.
Що стосується пакетів документів 567 осіб, яким було відмовлено, Конкурсна комісія вже повідомляла основну причину – це прикрі помилки претендентів при формуванні та оформленні документів.
Члени Ради громадського контролю при БЕБ, які входять до складу Конкурсної комісії з проведення цього конкурсного відбору повідомили про своєрідний ТОП-6 помилок кандидатів.
1. Першою найрозповсюдженішою помилкою було довільне вказання посади, на яку претендує конкурсант. Єдиною коректною формою подання документів є її назва відповідно до наказу Директора БЕБ № 23-к від 28 жовтня 2021 р., наприклад:
Натомість конкурсанти вільно трактували ці назви, скорочували їх, або просто вказували посаду «аналітик БЕБ».
Представники Конкурсної комісії підкреслили, що вони завжди намагалася йти назустріч кандидатам, якщо з назви можна було ідентифікувати точну посаду (наприклад наявність ідентифікатора 1.1. без номеру посади (посада 1)).
2. Чимало відмов у допущенні для подальшої участі у конкурсі отримали й претенденти, які недбало поставилися до елементарної, здавалося, процедури завірення документів, яка прописана у частині IV, пункту 3 наказу Директора БЕБ № 23-к від 28 жовтня 2021 р., і вказує, що документи та копії мають бути «посвідчені підписом кандидата на кожній сторінці, крім документів які засвідчуються в іншому установленому законом порядку, а також містити дату складання документа».
3. Проблеми були і з оформленням Заяви на спецперевірку, яка є складовою пакету документів. В ній потрібно було зазначити точну назву посади, на яку подається кандидат. Ця проблема перекликається з пунктом один: декілька посад але заява одна з неточним визначенням. Наприклад : «аналітик Бюро економічної безпеки» і т.п.
4. Були також й такі, хто вирішив зайвим додати до пакету документів Сертифікат про вільне володіння державною мовою чинного зразка.
5. Почасти претенденти додавали у пакети документів довідки не відповідного зразка.
6. Ну і насамкінець – окремі особи не врахували кваліфікаційні вимоги до стажу оперативно-розшукової або слідчої роботи. На певних посадах він є мінімальним, але претенденти чомусь залишали поза увагою цей пункт кваліфікаційних вимог.
Усе перелічене вище, а також інші менш розповсюджені недоліки і стали причиною відмов кандидатам на етапі розгляду документів.
Користуючись нагодою, Конкурсна комісія звернулася до майбутніх кандидатів з проханням більш відповідально ставитися до формування пакету документів аби наступне подання документів було вдалим. У повідомленні ще раз підкреслено, що у БЕБ має працювати 4000 осіб і зараз відбирається лише невелика частка від цього загалу. Комісія закликала кандидатів обов'язково подаватися на наступних конкурсах з врахуванням наданої інформації.