З метою мінімізації загроз економічній безпеці України від діяльності однієї з філій державного акціонерного товариства БЕБ запропонувало Кабінету Міністрів України та Міністерству інфраструктури:
- посилити контроль за видобуванням та формуванням ціни на щебеневу продукцію кар’єрів, що перебувають на балансі філії;
- запровадити механізм реалізації щебеневої продукції кар’єрів філії приватним суб’єктам господарювання за принципом електронних аукціонів шляхом внесення зміни до Порядку розпорядження майном акціонерного товариства, доповнивши перелік майна, яке реалізовується на конкурентних засадах, щебеневою продукцією;
- розробити механізм передачі надлишків щебеневої продукції до державних суб’єктів.
Йдеться про одну з філій державного акціонерного товариства, сфера діяльності якої пов’язана із виробництвом і реалізацією щебеневої продукції та забезпеченням потреб підприємств критичної інфраструктури.
Аналітики Бюро економічної безпеки України в межах інформаційно-аналітичної роботи, виявили факти, які можуть свідчити про видобуток та реалізацію необлікованої щебеневої продукції, що у свою чергу стало передумовою нанесенню шкоди економічній безпеці України.
За результатами моніторингу ринкових цін встановлено, що угоди на постачання щебеневої продукції укладалися філією із СГД без проведення аукціону, до того ж за цінами втричі нижчими за ринкові. У свою чергу, СГД реалізували продукцію, в тому числі і державним підприємствам, вже за ринковими цінами. Ймовірна сума недоотриманих філією доходів може складати понад 3,4 млрд грн., а сума несплачених в дохід держави податків (ПДВ та податку на прибуток підприємства) – понад 1,3 млрд грн.
Беручи до уваги виявлені факти співробітники БЕБ підготували та направили рекомендації до Кабміну та Мінінфраструктури.
Працівники Департаменту аналізу інформації та управління ризиками з метою виконання завдань Бюро економічної безпеки України постійно здійснюють оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їх мінімізації та усунення, аналізують тендерні закупівлі тощо. Наразі аналітики підготували близько 300 інформаційно-аналітичних документи, щодо правопорушень, які впливають на економічну безпеку держави та направили понад 80 рекомендацій для державних органів.