З початку року до суду направлено в 10 разів більше кримінальних проваджень, ніж у 2022. Про це в.о. Директора Бюро розповів в інтерв’ю Юридичній газеті. Він також зазначив, що по всіх кримінальних провадженнях відшкодовано 1,8 млрд грн до державного бюджету. Крім цього, не допущено розкрадання 7,2 млрд грн державних коштів.
За словами Андрія Пащука, економічні злочини, яким наразі БЕБ приділяє найбільше уваги можна поділити за сферами. Це бюджетна, фіскальна сфери, сфера обігу підакцизних товарів, надання фінансових послуг і сфера віртуальних активів. Окремий блок — це злочини у сфері грантових коштів і коштів міжнародної фінансової допомоги.
Кожна з них має свої виклики та тенденції.
Наразі до найактуальніших можна віднести нецільове і неефективне використання бюджетних коштів, а також факти розкрадань, зокрема і на закупівлях для Міноборони.
«Нещодавно БЕБ оголосило про підозру керівникам компаній-виробників консерв для Міноборони, які від початку досудового розслідування заявляли про тиск, звертались до політиків і громадських організацій, однак детективи зібрали достатньо доказів їх причетності до незаконної схеми», – зазначив в.о. Директора Бюро економічної безпеки.
На думку Пащука, економічна злочинність швидко пристосовується до нових умов та будь-яких змін в країні. Вона адаптується, впроваджує нові інструменти. Особливо це стосується злочинних груп.
А одне із ключових завдань БЕБ — зрозуміти, як та чому бюджет втрачає чи недоотримує кошти, а потім запропонувати алгоритм усунення цих втрат. У цьому процесі, звісно, важлива і своєчасна реакція парламентарів у вигляді відповідних змін до законодавства.
Повне інтерв’ю читайте за посиланням.