• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
З початку року детективи БЕБ вилучили на 650 млн грн контрафактного пального та обладнання для його виробництва
опубліковано 27 травня 2025 року о 13:00



З початку року детективи Бюро економічної безпеки вилучили на 650 млн грн контрафактного пального та обладнання для його виробництва. Крім того, за матеріалами БЕБ 35 автозаправним станціям скасовано ліцензії. Про результати роботи Бюро, рівень нелегального обігу пального та протидію злочинам, повʼязаним з ним говорили під час зустрічі в. о. Директора БЕБ Сергія Перхуна, керівника детективів Бюро Олександра Ткачука з Головою Нафтогазової асоціації України Ярославом Старовойтенко, його заступником Сергієм Деревцовим та експертом галузі Сергієм Куюном. 

Ярослав Старовойтенко зауважив, що попри постійні зусилля з боку держави, проблема незаконної торгівлі пальним залишається гострою. 

«Нафтогазова Асоціація вже передала до Державної податкової служби інформацію щодо розташування АЗС з ознаками порушення законодавства. Ми переконані, нелегальні заправки мають або пройти легалізацію, або припинити роботу. Це не лише забезпечить справедливу конкуренцію, а й допоможе поповнити державний бюджет», – наголосив Старовойтенко. В. о. Директора БЕБ Сергій Перхун під час зустрічі у конференц-залі. Праворуч від нього прапор України.

Водночас, за словами Сергія Перхуна, наразі для подолання підпільних АЗС потрібна не лише консолідація зусиль всіх правоохоронних та контролюючих органів, а й зміни до законодавства. Зокрема йдеться про посилення відповідальності за нелегальний обіг підакцизних товарів. 

«Відповідальність у вигляді штрафу, як це передбачає перша частина статті 204 Кримінального кодексу України є не співставною з прибутками, що отримують зловмисники. Як наслідок,  більшість фігурантів кримінальних проваджень Бюро раніше вже були засуджені за аналогічні злочини». 

Перхун також зазначив, що, відповідно до чинного законодавства, значну роль у протидії нелегальним АЗС відіграють Державна податкова служба та поліція. Тоді як БЕБ концентрується на нелегальних виробництвах. 

Проте, не зважаючи на неукомплектованість органу, обмежене фінансування й відсутність підтримки з боку місцевих адміністрацій та інших  державних органів, Бюро системно протидіє нелегальному обігу пального.

Керівник детективів БЕБ Олександр Ткачук під час зустрічі у конференц-залі. На столі записник, вода в ПЕТ плашках, стакани. На стіні карта світу.

«З початку року детективи Бюро вилучили понад 475 тонн бензину, 519,8 тонни дизелю, демонтували 45 резервуарів та автозаправних колонок. Загальна вартість вилученого з незаконного обігу становить 650 млн грн. Крім того, в результаті досудових розслідувань повідомлено про підозру 22 особам, 19 справ вже скеровано до суду. За матеріалами БЕБ скасовано 35 ліцензій АЗС», — розповів під час виступу керівник детективів БЕБ Олександр Ткачук. 

Голова Нафтогазової асоціації України Ярослав Старовойтенко та його заступник Сергій Деревцов під час зустрічі в конференц-залі.

Наприкінці зустрічі учасники обговорили подальшу співпрацю Асоціації та Бюро, зокрема щодо виявлення нелегальних нафтопереробних заводів та АЗС, напрацювання потрібних законодавчих змін  й активізацію співпраці з органами місцевої влади, правоохоронними органами, ДПС тощо.

Учасники зустрічі під час обговорення у конференц-залі. На стіні лого БЕБ та напис: «Бюро економічної безпеки України». Поруч прапори України та БЕБ .
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux