Детективи Територіально управління Бюро економічної безпеки в Одеській області скерували до суду обвинувальний акт відносно двох посадових осіб будівельної компанії. Фігуранти навмисно не сплатили до держбюджету податок на додану вартість у розмірі понад 85 млн грн.
Раніше аналітики Теруправління БЕБ в Одеській області виявили, що обвинувачені впродовж 5 років не відображали доходи за виконані будівельні роботи, отримані від Управління капітального будівництва Одеської міської ради, Приморської районної адміністрації Одеської міської ради, Долинівської сільської ради Болградського району Одеської області, КНП «Дитяча міська поліклініка № 4» Одеської міської ради, Департаменту міського господарства Одеської міської ради та Пересипської районної адміністрації Одеської міської ради. Такі дії призвели до несплати в державний бюджет понад 85 млн грн податку на додану вартість.
«Детективи встановили, що головний бухгалтер будівельної компанії надалі перерахувала вказані кошти на рахунки організатора злочинної групи та його матері. Як тільки гроші опинилися на підконтрольних рахунках, фігуранти витратили їх на купівлю житлових будинків, земельних ділянок, автомобілів, квартир та банно-прального комбінату. Загалом було легалізовано 87,5 млн грн», - зазначив керівник ТУ БЕБ в Одеській області Сергій Мунтян.
Також встановлено, що підозрювані перебували тривалий час за кордоном, проте, детективи БЕБ затримали їх в пункті пропуску, коли вони поверталися до України.
Організатору злочинної групи та бухгалтеру будівельної компанії суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб з альтернативою внесення застави.
З метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої державному бюджету, на вилучене майно вартістю майже 32 млн грн накладено арешт.
Наразі кримінальне провадження направлено до суду з обвинувальним актом за ч.3 ст.27, ч.2 ст.28 Кримінального кодексу України (вчинення злочину групою осіб), ч.3 ст.212 Кримінального кодексу України (умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), ч.3 ст.358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків та ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом).
Оперативний супровід - Управління СБУ в Одеській області, сприяння Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області.
Процесуальне керівництво - Одеська обласна прокуратура.