• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
У Бюро економічної безпеки України презентували модель Єдиної інформаційної системи
опубліковано 27 березня 2024 року о 15:36


У Бюро економічної безпеки України презентували модель Єдиної інформаційної системи. Під час розробки технічних вимог до ЄІС фахівці БЕБ консультувалися з представниками провідних українських та світових компаній, а також фахівцями Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) та Естонського центру міжнародного розвитку.

Єдина інформаційна система має являти собою модульну платформу, побудовану на мультисервісній архітектурі з уніфікацією програмно-технічних засобів розробки та використанням сучасних веборієнтованих, сервісно-орієнтованих та геоінформаційних технологій. 

За словами в.о. Директора БЕБ Андрія Пащука, після впровадження ЄІС має стати ключовим  інструментом для виявлення та оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних. У комплексі це пришвидшить та збільшить ефективність складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів. А також допоможе у прогнозуванні негативних явищ в економіці.

“Попередньо система включатиме в себе 18 модулів, основними з яких будуть  аналітичний модуль, модуль ризик-орієнтованого підходу та модуль взаємодії з інформаційними ресурсами. Останній забезпечить отримання інформації з різних автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів і баз даних органів державної влади, серед яких ДПС, Держмитслужба, Мінцифри, Мінюст, Мінфін, МВС, ДСА, АРМА та інші”, - зазначив Андрій Пащук.

Своєю чергою модуль РОП (ризик-орієнтованого підходу) призначений для автоматизованої ідентифікації ризиків вчинення кримінальних правопорушень у бюджетній, податковій, митній, грошово-кредитній, інвестиційних сферах, їх оцінювання, прогнозування та напрацювання заходів з управління виявленими ризиками.

Також система включатиме модуль аналітичних досліджень, що забезпечить автоматизацію обробки великих обсягів даних, створення пошукових запитів тощо.

За словами старшого радника з питань комунікацій та інформаційних систем КМЄС Вигантаса Іванаускаса, ЄІС безперечно посилить аналітичну складову Бюро економічної безпеки. Однак вже зараз потрібно приділити значну увагу законодавчим змінам, що мають відбуватись паралельно з розробкою системи.

“Я вражений результатом, який фахівцям БЕБ вдалось досягнути за такий короткий час. Проте з практики знаю, що вже зараз потрібні законодавчі зміни, якими будуть врегульовані стандарти та протоколи, а також умови, на яких відбуватиметься обмін даними з іншими структурами. Водночас важливо, аби робота єдиної аналітичної системи БЕБ відповідала всім Директивам Європейського союзу”, - вважає Іванаускас. 

Загалом створення ЄІС передбачено законодавчо. Вона має забезпечити єдине інформаційне середовище, доступ до якого буде надаватися через механізми ідентифікації та аутентифікації користувачів з використанням кваліфікованих електронних підписів. На думку працівників Департаменту цифрового розвитку, трансформацій і цифровізації Бюро, саме розроблена модель ЄІС забезпечить не лише автоматизацію процесів збору, агрегування та злиття даних з різних джерел, а й значно зменшить час на їх обробку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux