Комплексний та системний підхід до правопросвітництва громадян ототожнюється з профілактикою вчинення злочинів. Упередження кримінальних правопорушень є першим кроком до змін у системі економіки держави.
Про це йшлося під час робочої зустрічі керівника Територіального управління БЕБ у Полтавській області, Олега Пахніца та директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Олександра Черчатого.
Сторони обговорили важливість інформаційно роз'яснювальної роботи задля кращого розуміння громадянами змін чинного законодавства, повноважень органів виконавчої влади, процедури подання звернень за належністю та подальшого захисту своїх прав.
Окрім цього, Олег Пахніц зауважив на необхідності поліпшення умов для бізнесу, особливо під час війни, та виявлення і мінімізації ризиків, які послаблюють економіку держави.
«Не зважаючи на те, що Територіальне управління БЕБ у Полтавській області знаходиться на етапі розбудови органу, вже є певні результати роботи. Зокрема, з лютого в управлінні на досудовому розслідуванні знаходяться кримінальні провадження, і по декільком з них, ми вже змогли відшкодувати державі понад 10 млн грн. збитків. Немає часу затягувати створення управління, особливо під час війни. Для ЗСУ, країни та її громадян потрібні кошти. Тому ми намагаємось максимально спрямувати наші дії на повернення коштів до бюджету країни.» – повідомив Олег Пахніц.
По завершенню зустрічі керівники державних інституцій домовилися про проведення спільних комунікативних, правопросвітницьких заходів щодо інформування громадян про питання економічних прав та особливостей їх реалізації.