Заступник Директора БЕБ Андрій Пащук та керівник детективів Бюро економічної безпеки України Олександр Ткачук зустрілись з Народним депутатом України Володимиром Цабалем, якого було обрано заступником Голови тимчасової слідчої комісії з розслідування можливих порушень законодавства, пов’язаних із неповерненням валютної виручки в Україну.
Учасники обговорили подальшу співпрацю між БЕБ та новоствореною Тимчасовою комісією Верховної ради України. За словами Народного депутата Цабаля, найбільшу увагу ТСК приділятиме встановленню кола осіб, які можуть бути причетні до можливої організації та вчинення порушень законодавства суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності при здійсненні зовнішньоекономічних операцій, встановленню розміру шкоди, заподіяної державі, розробленню змін до законодавства, спрямованих на запобігання таким порушенням тощо.
Також під час зустрічі йшлося про тенденції, які спостерігають фахівці БЕБ після запровадження «режиму експортного забезпечення», що регулює порядок здійснення операцій з експорту сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки.
За даними аналітиків Бюро, наразі кількість ризикових експортерів зменшилася.
«В першу чергу це повʼязано з тим, що віднедавна експорт можуть здійснювати винятково суб'єкти, зареєстровані платниками ПДВ, а всі ланцюги постачання перевіряються до вивезення продукції з території України. Водночас суб’єктам підприємницької діяльності, які не зареєстровані як платники ПДВ, здійснювати експорт в період дії режиму експортного забезпечення забороняється. Проте давати остаточну оцінку впливу впровадження РЕЗ зарано», — зазначив Андрій Пащук.
Крім того, він зауважив, що впроваджене Кабміном встановлення мінімально допустимих експортних цін на Товари - РЕЗ не допускає декларування заниженої фактурної вартості. Це унеможливлює зменшення бази оподаткування експортним митом та податку на прибуток.
Своєю чергою, за словами керівника детективів БЕБ, Олександра Ткачука впродовж минулого року в рамках кримінальних проваджень детективами територіальних підрозділів та центрального апарату БЕБ України забезпечено відшкодування ризиковими експортерами 1,3 млрд грн збитків.
Нагадаємо, нещодавно за матеріалами БЕБ агроекспортер на Одещині відшкодував до бюджету 158,3 млн грн несплачених податків. Кримінальне провадження направлено до суду з обвинувальним актом.