• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Нелегальний обіг сигарет: БЕБ та Укртютюн обговорили цьогорічні результати та подальші кроки боротьби з тіньовим ринком
опубліковано 20 грудня 2024 року о 10:31



В Бюро економічної безпеки України відбулась зустріч з представниками Асоціації  “Укртютюн”. Під час заходу учасники обговорили результати роботи Бюро, системні проблеми, з якими стикаються фахівці БЕБ, а також пропозиції щодо подальших кроків у боротьбі з нелегальним обігом підакцизних товарів. 

За словами Генерального директора Асоціації "Укртютюн" Наталії Фесюн, дані  останньої "хвилі" дослідження нелегального ринку тютюнових виробів, що проводиться КАНТАР Україна, свідчать про те, що частка тіньового сектору тютюнового ринку знизилась до 12,6% проти 25,7% в жовтні 2023 року. 

«Ми завершуємо рік досить оптимістично, про це свідчать дані КАНТАР. Однак після завершення активних заходів з боку правоохоронних і контролюючих органів на прилавках почала знов з'являтися нелегальна продукція. Тому  ми сподіваємось, що темпи боротьби не зменшуватимуться», - зазначила Фесюн.

Своєю чергою представники провідних виробників тютюнової продукції подякували за роботу Бюро економічної безпеки, Державної податкової служби та Митниці.  

Зокрема менеджер із захисту торгових марок компанії «Філіп Морріс Україна» Сергій Вербов відзначив останні гучні кейси з вилучення ліній для виготовлення сигарет, зауваживши, що кожна така лінія це реальне упередження зростання нелегального ринку сигарет на 1-2%.

Також під час зустрічі в.о.Директора БЕБ Сергій Перхун поінформував присутніх про результати роботи Бюро в протидії незаконному обігу підакцизних товарів. 


“З початку року до суду скеровано 237 кримінальних проваджень, вилучено 16 промислових виробничих ліній, одну з яких передано до АРМА. Загальна орієнтовна вартість вилученого складає понад 1,3 млрд грн. Також, за ініціативою БЕБ, Державною податкової службою скасовано ліцензії на виробництво тютюнових виробів у 3 підприємств”, - зазначив Перхун. 

Окрім результатів роботи, присутні також обговорили плани щодо напрацювання законодавчих змін, які б сприяли детінізації сфери. Йдеться про збільшення відповідальності за вчинення злочинів, передбачених статтею 204 Кримінального Кодексу України, а також внесення змін до порядку зберігання вилученої підакцизної продукції та обладнання для її виготовлення.  

На думку членів Асоціації, обговорювані ініціативи в комплексі з  впровадженням контрольних постів та цілодобової системи відеоспостереження на підприємствах з виробництва тютюнових виробів матимуть позитивний ефект для зменшення частки тіньового ринку сигарет.

Нагадаємо, для запобігання незаконним діям щодо виготовлення сигарет з 1 жовтня на підприємствах, які здійснюють виробництво тютюнових виробів та/або ферментацію тютюнової сировини, встановлено пости Державної податкової служби та відеоспостереження. 

Відповідно до  Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», представники ДПС мають здійснювати постійний безпосередній контроль: 

- за дотриманням порядку реєстрації обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів

- за отриманням тютюнової сировини, її відпуском, зберіганням, переробкою і використанням у виробництві ферментованої тютюнової сировини та/або тютюнових виробів

- за дотриманням норм втрат та відходів неферментованої тютюнової сировини під час зберігання, транспортування, виробництва ферментованої тютюнової сировини, втрат та відходів ферментованої тютюнової сировини під час її зберігання, транспортування і використання у виробництві тютюнових виробів, витрат ферментованої тютюнової сировини для виробництва тютюнових виробів

- за використанням марок акцизного податку та сплатою акцизного податку.

Зазначені зміни мають унеможливити виготовлення та реалізацію сигарет офіційними виробниками поза обліком Державної податкової служби.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux