Такими були результати зустрічі керівництва Бюро економічної безпеки України та представників Консультативної Місії Європейського Союзу в Україні (КМЕС). Міжнародні експерти відзначили, що у проєкті Стратегії інституційного розвиту БЕБ до 2027 року враховані всі пропозиції надані КМЕС і вони готові долучитися до її практичного впровадження.
БЕБ – новий орган, із сучасними підходами тому на сьогодні пріоритетом інституційного розвитку є впровадження ризик-орієнтованого підходу в роботі.
«Боротьба із кримінальними явищами є завдання номер один для головного аналітичного органу країни. Водночас, на порядку денному Бюро на 2023 рік - поліпшення технічного оснащення, впровадження спеціальних програмних продуктів та налагодження ефективної комунікації із компетентними органами ЄС. Все це необхідність для аналітичного блоку роботи БЕБ», - зазначив Вадим Мельник.
Директор Бюро впевнений, що приклад роботи БЕБ, побудованій на нових форматах ведення аналітичної роботи та ризик-орієнтованого підходу, може стати основою для подальшого реформування роботи всіх правоохоронних органів України.
Проєкт Стратегії було сформовано з урахуванням цих пріоритетних завдань БЕБ.
Сторони домовилися продовжити двосторонню співпрацю та залучити представників КМЕС до Колегії БЕБ – консультативно-дорадчого органу, який розроблятиме механізми розвитку БЕБ на засадах постійної комунікації учасників.
Технічне оснащення, навчання співробітників Бюро та консультативна допомога – пріоритет співробітників БЕБ та КМЕС на 2023 роки.
Довідково: Консультативна місія Європейського союзу в Україні (КМЄС) – це цивільна місія Спільної політики безпеки та оборони Європейського Союзу. Метою діяльності Місії є сприяння реформуванню сектору цивільної безпеки України. Експерти місії надають стратегічні консультації та практичну підтримку. КМЕС працює з різними правоохоронними органами України та органами системи верховенства права.