Бюро економічної безпеки України уклало меморандум про співпрацю з Міністерством цифрової трансформації України.
Документ передбачає запровадження сучасних ІТ-інструментів для підвищення ефективності роботи БЕБ, розвиток співробітництва задля запобігання правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, а також об’єднання зусиль під час моніторингу процесу закупівель БпЛА для потреб сил безпеки та оборони України.
За словами в.о.Директора БЕБ Сергія Перхуна таке партнерство сприятиме не лише розвитку обох інституцій, а й підвищить рівень прозорості державних закупівель.
«Досвід, який має Мінцифри у цифровізації та впровадженні програмних засобів – це нові можливості та інструменти для аналізу інформації в розслідуваннях Бюро, використання яких безперечно позитивно впливатиме на ефективність БЕБ», - зауважив Сергій Перхун.
Своєю чергою Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров наголосив, що для Мінцифри важливо у кожному проєкті бути прозорими і підзвітними. Особливо, у сфері державних закупівель.
«Обʼєднання зусиль з Бюро економічної безпеки під час моніторингу процесу закупівель допоможе превентивно реагувати на можливі правопорушення та запобігати їм. Ми вже маємо досвід позитивної співпраці у цій сфері. Також БЕБ долучиться до моніторингу грантів, які українські виробники отримують від кластеру Brave1. Наша ціль – бути ефективними, прозорими та надійними партнерами», — заявив Михайло Федоров.
Під час підписання меморандуму сторони також обговорили перспективні напрями співпраці у побудові Єдиної інформаційної системи БЕБ, створення якої передбачено законодавчо.
ЄІС має стати ключовим інструментом для виявлення та оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави шляхом аналізу великих обсягів даних. Система пришвидшить та збільшить ефективність складання аналітичних висновків і рекомендацій. А також допоможе у прогнозуванні негативних явищ в економіці.
Нагадаємо, раніше аналітики Бюро економічної безпеки України спільно з ІВМ розробили Автоматизовану систему виявлення ризиків з використанням SPSS Modeller.