Питання запровадження ефективного механізму ініціювання санкцій потребує комплексного підходу, вважать фахівці Бюро економічної безпеки України.
БЕБ звернулося до Кабінету міністрів України з пропозицією створити робочу групу із впровадження санкційної політики.
Цьому передувала інформаційно-аналітична робота БЕБ з виявлення передумов нанесення шкоди економічній безпеці України. Також було визначено окремі негативні фактори, що впливають на ефективність застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Це, у першу чергу, зміни, які відбуваються в структурі власності активів рф та рб.
Метою створення групи має бути надання та виконання доручень відповідно до повноважень залучених органів по кожній юридичній чи фізичній особі, яку будуть виносити на обговорення робочої групи.
Бюро пропонує покласти обов’язки із головування у робочій групі на представників Міністерства економіки України. А до її складу включити фахівців Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Бюро економічної безпеки України та інших зацікавлених відомств за потреби.
«Спільна робота зацікавлених міністерств і відомств сприятиме оперативній та скоординованій реалізації санкційної політики до бізнесу російської федерації та республіки білорусь. Їхня діяльність в Україні потенційно несе загрози через можливе фінансування або матеріально - технічного забезпечення діяльності держави-агресора. Тож діяти треба швидко. Діяльність такої групи дозволить виробляти єдину консолідовану позицію із зазначених питань. Оперативно розробляти та подавати на розгляд Уряду, а потім до Ради національної безпеки і оборони України конкретні пропозиції щодо застосування санкцій з дотриманням встановленого порядку”, - зазначив Директор БЕБ Вадим Мельник.