Детективи Бюро економічної безпеки України повідомили про підозру трьом жителям Чернівецької області, які організували незаконне виготовлення та розповсюдження фальсифікованих мийних засобів.
Детективи БЕБ спільно з оперативниками кіберполіції встановили, що організаторка схеми залучила до незаконної діяльності ще двох спільників. Вони налагодили масове виробництво контрафактної побутової хімії в орендованих складських приміщеннях одного із сіл Чернівецького району.
Жінка підшуковувала постачальників та забезпечувала надходження тари з нанесеними торговими знаками, етикеток, сировини тощо.
Також вона формувала замовлення від клієнтів, контролювала вчасне виготовлення контрафакту та рух коштів. Асортимент підробленої продукції рекламувала на Інтернет-ресурсах та телеграм-каналі.
Своєю чергою двоє спільників за допомогою ліній автоматичного фасування та маркування виготовляли підроблені мийні засоби, наносили логотипи, фасували сипучі пральні засоби у мішки з фірмовими найменуваннями торгових марок, пакували та транспортували товар.
Для швидкого отримання сировини та відправки готової продукції організаторка орендувала приміщення в одній будівлі із вантажним відділенням поштового оператора, за допомогою якого товар відправляли споживачам.
В ході досудового розслідування у кримінальному провадженні було проведено низку слідчих дій, обшуків, експертиз, допитів. За результатами обшуків детективи БЕБ вилучили понад 3600 ящиків миючих засобів, сировину, фасувальні ємності з логотипами відомих торговельних марок тощо.
Трьом мешканцям м.Чернівці було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 229 Кримінального кодексу України.
Оперативний супровід здійснювали співробітники Департаменту кіберполіції Національної поліції України. Процесуальне керівництво - прокурори Офісу Генерального прокурора.