Детективи Бюро економічної безпеки України арештували понад 88 000 літрів контрафактних лікеро-горілчаних виробів (ЛГВ), майже 17 000 літрів спирту, лінії розливу та пакування ЛГВ, 11 резервуарів для виготовлення та зберігання ЛГВ. Загальна орієнтовна вартість арештованих товарно-матеріальних цінностей становить 25 млн грн.
Слідством встановлено групу осіб які, за попередньою змовою зі службовими особами декількох підприємств-виробників спирту Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» протягом тривалого часу (2019-2022 років) здійснювали незаконне виготовлення спирту та алкогольних напоїв.
Підпільне виробництво підакцизних товарів здійснювалося без відображення таких операцій у звітних та облікових документах з метою ухилення від сплати акцизного податку в особливо великих розмірах.
Слідством також встановлено, що в подальшому незаконно виготовлений спирт, як правило, реалізується декільком підприємствам – виробникам лікеро-горілчаних виробів, які в свою чергу, виробляли з цього спирту не обліковану лікеро-горілчану продукцію, оклеюючи її підробленими марками акцизного податку.
На підставі ухвали суду детективи БЕБ провели низку обшуків офісних, складських приміщень та виробничих потужностей одного із товариств. З місця провадження діяльності та зберігання спирту співробітники БЕБ вилучили документи фінансово – господарської діяльності, журнали обліку спирту та лікеро-горілчаних виробів, документи щодо виданих акцизних марок, дві лінії розливу лікеро – горілчаних виробів та ємкості із рідиною з характерним запахом спирту в загальній кількості понад 105 000 літрів.
Виявлені та вилучені під час згаданого обшуку товарно-матеріальні цінності та документи визнано речовими доказами та арештовано. Загальна орієнтовна вартість арештованих товарно-матеріальних цінностей становить 25 млн грн.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками виготовлення, зберігання з метою використання при продажу товарів незаконно виготовлених чи підроблених марок акцизного податку (ст. 199), незаконне виготовлення, зберігання підакцизних товарів (ст. 204), фіктивне підприємництво (205-1) ухилення від сплати податків (ст. 212) та підроблення документів (ст. 358) КК України здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора.