Доброчесність є однією з ключових цінностей Бюро економічної безпеки України. Перевірка на доброчесність та моніторинг способу життя здійснюються для забезпечення доброчесності працівників, запобігання порушенню етичних норм, скоєнню вчинків, які можуть негативно вплинути на репутацію працівника та авторитет БЕБ.
Відповідальним підрозділом за проведення таких перевірок визначено Департамент детективів внутрішньої безпеки та захисту працівників БЕБ.
Перевірки працівників БЕБ урегульовано Порядком здійснення перевірок на доброчесність та моніторингу способу життя працівників Бюро економічної безпеки України, затвердженим наказом БЕБ від 19 листопада 2021 року № 19 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 січня 2022 року за № 94/37430.
Кожен працівник протягом десяти днів після призначення до БЕБ, а також щороку до 01 квітня подає анкету доброчесності.
Перевірка на доброчесність також здійснюється у разі повідомлення про корупцію, самостійного виявлення фактів недоброчесної поведінки, моніторингу засобів масової інформації чи скарг громадян.
Детективи опрацьовують наявну інформацію (повідомлення про корупцію, самостійно виявлені факти недоброчесної поведінки, моніторинг засобів масової інформації, скарг громадян), перевіряють достовірність відомостей, зазначених у анкеті.
Також здійснюють моніторинг даних про працівника, які можуть свідчити про його моральні, ділові та професійні якості, зобов’язання, що можуть будь-яким чином впливати на виконання ним посадових обов’язків, об’єктивність та неупередженість під час прийняття рішень.
Перевірка здійснюється із додержанням законодавства про захист персональних даних та не передбачає надмірного втручання у право на недоторканність особистого і сімейного життя особи.
Матеріали перевірки працівників належать до інформації з обмеженим доступом, а результати перевірки не підлягають розголошенню.