• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Навчальні візитиУчасть у програмі ОЕСР «Податкові інспектори без кордонів»

29 та 30 квітня 2024 року делегація БЕБ у складі трьох працівників взяла участь у семінарі для учасників програми ОЕСР «Податкові інспектори без кордонів» (Tax Inspectors Without Borders, TIWB). Під час семінару увага учасників приділялася тематиці захисту податкової системи та боротьби з незаконними фінансовими потоками у країнах, що розвиваються.

Участь у проєкті  «Підтримка зміцнення потенціалу Бюро економічної безпеки у сфері захисту фінансових інтересів ЄС» 

У період з 06 по 14 квітня 2024 року делегація БЕБ у складі шести працівників перебувала у відрядженні до міста Рига, Латвійська Республіка, в рамках реалізації четвертого етапу спільного проєкту «Підтримка зміцнення потенціалу Бюро економічної безпеки у сфері захисту фінансових інтересів ЄС». Метою проєкту є сприяння створенню та впровадженню системи захисту фінансових інтересів Європейського Союзу та зміцнення потенціалу БЕБ України шляхом вдосконалення нормативно-правової бази, розробки методологій та забезпечення обміну досвідом відповідно до визначеного плану заходів;

Участь у семінарі на тему: «Управління фінансовими розслідуваннями»

У період з 09 по 24 березня 2024 року делегація БЕБ у складі двох працівників здійснила відрядження до м. Остія, Італійська Республіка, з метою участі у навчанні на тему: «Управління фінансовими розслідуваннями». Дана навчальна програма була викладена у вигляді модулів, що поєднували в собі лекції, групові дискусії, практичні вправи та презентації учасників. Усі модулі були інтерактивними та розкривали широкі кола питань, з якими стикаються детективи у сфері розслідування податкових та фінансових злочинів.

Участь у семінарі з питань захисту прав інтелектуальної власності

У період з 17 по 20 січня 2024 року відбулося відрядження за кордон до Литовської Республіки (м. Друскінінкай), де представники БЕБ взяли участь в семінарі, організованому Державним патентним бюро Литовської Республіки з співпраці з Відомством з інтелектуальної власності Європейського Союзу. Основною метою службового відрядження була участь у семінарі з питань захисту прав інтелектуальної власності, який зосередився на порушеннях прав інтелектуальної власності в інтернеті та оверлейних мережах, включаючи мережу даркнет.

Участь в тренінгу Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) для державних органів України

У період з 17 по 23 лютого 2024 року делегація БЕБ здійснила візит до м. Брюсель (Королівство Бельгія) для участі в тренінгу, організованому Європейським управлінням з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) для державних органів України. Основною метою тренінгу було ознайомлення представників українських органів державної влади із задачами та функціями Європейського управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству (OLAF) та навчання методики протидії шахрайству з коштами Європейського Союзу, проведення розслідувань тощо з метою підвищення спроможностей органів влади України у захисті фінансових інтересів ЄС.

Участь у тренінговому курсі з розслідування та притягнення до відповідальності за фінансові злочини

У період з 16 по 26 лютого 2024 відбулося відрядження співробітника Бюро економічної безпеки України до м. Остія, Італійська Республіка для участі у тренінговому курсі з розслідування та притягнення до відповідальності за фінансові злочини. Метою тренінгового курсу стало отримання всебічних знань учасників щодо розслідування кримінальних проваджень пов’язаних з легалізацією (відмиванням) майна, одержаного злочинним шляхом, розслідування випадків шахрайства та ухилення від сплати податків, у тому числі у період післявоєнної відбудови, а також випадків шахрайства, корупції та інших правопорушень, що зачіпають фінансові інтереси Європейського Союзу.

Навчання у школі Guardia di Finanza на тему: "Управління фінансовими розслідуваннями" 

У період з 09 по 24 грудня 2024 року відбулося відрядження співробітника БЕБ до м. Остія, Італійська Республіка для участі у двотижневому навчанні в школі Guardia di Finanza (Guardia di Finanza Economic and Financial Police School) на тему: «Управління фінансовими розслідуваннями». Дане навчання зосереджувалося на нових та інноваційних технологіях, які інші країни використовують для боротьби з податковими злочинами, що в свою чергу становить значний інтерес для діяльності Бюро економічної безпеки України.

Участь у заході «Мережа протидії шахрайству» 

У період з 27 листопада по 1 грудня 2023 року відбулося відрядження за кордон делегації Бюро економічної безпеки України до м. Люксембург (Велике Герцогство Люксембург), де представники БЕБ взяли участь у офлайн-заході EIB Fraud Fighters Network (Мережа протидії шахрайству ЄIБ). Програма дводенного заходу EIB Fraud Fighters Network (Мережа протидії шахрайству ЄIБ) передбачала розгляд історії успіху та викликів у транскордонному співробітництві під час розслідувань, останні тенденції у сфері кібершахрайства, а також питання підтримки України: співпрацю з українською владою у боротьбі з шахрайством. У дводенній програмі взяли участь представники Офісу Європейського Прокурора (ЕРРО), представники Європейського Офісу Протидії Шахрайству (OLAF), представники Європолу, були присутні представники національних органів влади окремих держав-членів Європейського Союзу.

Участь у тренінгу на тему: «Розслідування злочинів, пов'язаних з віртуальними активами» у м. Відень (Австрія)

У період з 12 по 19 листопада 2023 відбулося відрядження до м. Відень (Австрія). Представник БЕБ взяв участь у тренінгу із розслідування правопорушень щодо віртуальних активів. Головною метою тренінгу було надати комплексні знання та практичні навички для ефективного розслідування злочинів, пов’язаних з віртуальними активами. Учасники були ознайомлені з найсучаснішими методами та інструментами, які допомагають у виявленні, розслідуванні та запобіганні незаконним діям у цій сфері.

Візит до Латвійської Республіки

У період з 10 по 18 листопада 2023 року делегація БЕБ перебувала у закордонному відрядженні до м. Рига (Латвійська Республіка) з метою участі у третьому заході в межах реалізації спільного проєкту Міністерства фінансів Латвійської Республіки та БЕБ «Підтримка зміцнення потенціалу Бюро економічної безпеки України у сфері захисту фінансових інтересів Європейського Союзу» та з метою визначення потреб і здійснення оцінки нормативно-правової бази Європейського Союзу. Метою проекту є сприяння створенню та впровадженню системи захисту фінансових інтересів Європейського Союзу та зміцнення потенціалу БЕБ шляхом вдосконалення нормативно-правової бази, розробки методології та забезпечення обміну досвідом відповідно до визначеного плану заходів.

Навчальна програма в м. Таллінн (Естонська Республіка)

У період з 28 жовтня по 03 листопада 2023 року відбулося відрядження до м. Таллінн (Естонська Республіка). Представник БЕБ взяв участь у навчальній програмі «Capacity building on EU integration» за підтримки Estonian Centre for International Development та DG Near. Програмою навчання передбачалась участь у лекціях на теми «Досягнення членства в ЄС - стратегія і тактика», «Як бути готовим до успішної євроінтеграції», було здійснено візити до Естонського центру міжнародного розвитку, Парламенту Естонії, Міністерства закордонних справ Естонії та ін.

Участь в проєкті Європолу "Silver Axe IX" в м. Аліканте

У період з 28 жовтня по 03 листопада 2023 року відбулося відрядження до м. Аліканте (Королівство Іспанія). Представник БЕБ взяв участь у зустрічі в рамках проєкту Європолу «Silver Axe IX» стосовно сфери підробки продукції. Метою зустрічі було обговорення повноважень міжнародних організацій, іноземних колег, правовласників у боротьбі з нелегальним обігом пестицидів на території ЄС та інших країн. Крім того для вирішення проблемних питань наголошено на тісній кооперації як з приватним сектором, так й з правоохоронних органами.

Візит до Штаб квартири Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні 

У період з 28 по 30 вересня 2023 року у Штаб квартирі Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (ЄУБАМ) представники БЕБ взяли участь у зустрічі щодо відновлення діяльності Міжвідомчої регіональної аналітичної групи щодо вдосконалення міжвідомчого механізму регулярної оцінки ризиків та загроз в Одеській області, орієнтованого на Придністров'я та порти Одеса, Чорноморськ і Південний. Під час зустрічі учасники обговорили організацію та напрями роботи МРАГ на сьогоднішній день у світлі сучасних викликів.

Онлайн тренінг

У період з 18 по 22 вересня 2023 року представники БЕБ взяли участь у онлайн тренінгу з розслідування правопорушень стосовно криптовалюти, організованого Підрозділом кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США (Internal Revenue Service, Criminal Investigation, IRS CI).

Візит до Румунії

У період 10 по 15 вересня 2023 року делегація БЕБ перебувала у закордонному відрядженні до м. Бухарест (Румунія) з метою участі у семінарі «Гіркі пігулки: боротьба з незаконним ринком контрафактних фармацевтичних препаратів».

Візит до Чорногорії

У період 09 по 15 вересня 2023 року делегація БЕБ перебувала у закордонному відрядженні до м. Будва (Чорногорія) з метою участі у Конференції AFCOS (Служба координації боротьби з шахрайством).

Візит до Латвійської Республіки

У період з 05 по 13 серпня 2023 року та з 02 по 06 жовтня 2023 року делегація БЕБ перебувала у закордонному відрядженні до м. Рига (Латвійська Республіка) з метою участі у заході в межах реалізації спільного проєкту Міністерства фінансів Латвійської Республіки та БЕБ «Підтримка зміцнення потенціалу Бюро економічної безпеки України у сфері захисту фінансових інтересів Європейського Союзу» та з метою визначення потреб і здійснення оцінки нормативно-правової бази Європейського Союзу. Метою проекту є сприяння створенню та впровадженню системи захисту фінансових інтересів Європейського Союзу та зміцнення потенціалу БЕБ шляхом вдосконалення нормативно-правової бази, розробки методологій та забезпечення обміну досвідом відповідно до визначеного плану заходів.

Візит до Угорщини

У період з 25 червня по 02 липня 2023 року представник БЕБ здійснив навчальний візит до м. Будапешт (Угорщина) з метою участі у тренінгу Агентства Європейського Союзу з підготовки співробітників правоохоронних органів (CEPOL) на тему «Аналіз розвідінформації під час протидії шахрайству» («Anti Fraud Intelligence Analysis»). Мета тренінгу – підвищити знання та навички посадових осіб правоохоронних органів щодо запобігання, виявлення, аналізу та розслідування шахрайства шляхом застосування розширеного кримінального аналізу з метою забезпечення кращого захисту фінансових інтересів Європейського Союзу та його держав-членів.

Візит до Республіки Австрія

У період з 27 травня по 04 червня 2023 року представник БЕБ здійснив навчальний візит до міста Відень (Республіка Австрія) з метою участі у тренінгу на тему: «Фінансовий вимір організованої злочинності», який організований в межах проєкту «Навчання та оперативне партнерство проти організованої злочинності» (TOPCOP). Тренінг призначений для досвідчених співробітників 2 правоохоронних органів з Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України, які займаються фінансовими розслідуваннями та кримінальним переслідуванням, і передбачає участь кримінальних слідчих, прокурорів, суддів та співробітників підрозділів фінансової розвідки.

Візит до Федеративної Республіки Німеччина

З 09 по 18 травня 2023 року представники БЕБ здійснили навчальний візит до міста Франкфурт (Федеративна Республіка Німеччина) з метою участі у тренінгу щодо проведення розслідувань правопорушень стосовно криптовалюти, ознайомлення із технологією блокчейн, інструментами розслідування, аналітикою даних і дослідженнями використання криптовалюти. Тренінг організований підрозділом Кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США (Internal Revenue Service, Criminal Investigation, IRS-CI) та пройшов у змішаному форматі за умови, що участь у тренінгу візьмуть 15 представників БЕБ, десять з яких братимуть участь онлайн, а п’ять представників братимуть участь безпосередньо у місці проведення у місті Франкфурт (Федеративна Республіка Німеччина).

Візит до Республіки Австрія

З 27 по 31 березня 2023 року представник БЕБ здійснив навчальний візит з метою участі у тренінгу ОСЕЕА стосовно розслідувань з протидії відмиванню коштів у сфері віртуальних активів (м. Відень, Республіка Австрія).

Візит до Чеської Республіки

З 06 по 11 березня 2023 року представник БЕБ здійснив навчальний візит до Чеської Республіки для ознайомлення з функціями та обов’язками департаментів/агенцій Європейського Союзу, які беруть участь у Міжвідомчій робочій групі з питань оцінки загроз тяжких злочинів та організованої злочинності (SOCTA).

Візит до США

З 25 лютого по 06 березня 2023 року делегація БЕБ у складі чотирьох представників здійснили навчальний візит до Підрозділу кримінальних розслідувань Служби внутрішніх доходів США, а також проведення зустрічей із компетентними органами США (м. Вашингтон, США).

Візит до Республіки Молдова 

З 08 листопада по 10 листопада 2022 року відбулося відрядження працівників БЕБ до міста Кишинів, Республіки Молдова, з метою участі у засіданні Спеціальної групи з протидії незаконному обігу тютюнових виробів.

У Кишиневі, співробітники Бюро економічної безпеки України, правоохоронних органів Республіки Молдова, Польщі, Румунії, SELEC, Europol, OLAF та представники приватного сектору дослідили вплив війни Росії на незаконний обіг тютюнової продукції.

На зустрічі учасники обговорили існуючі нелегальні ринки тютюнових виробів, представники агентств ЄС поінформували про результати та найефективніші методи боротьби з нелегальним виробництвом сигарет, розглянули заходи боротьби з нелегальною торгівлею. Під час засідання представники українських та молдавських відомств поділилися інформацією про нещодавно ліквідовані об’єкти нелегального виробництва сигарет у своїх країнах.

Візит до Польської Республіки 

З 06 листопада по 10 листопада 2022 року відбулося відрядження представника БЕБ до Республіки Польща (місто Варшава) з метою участі у заході «Глобальний саміт з питань боротьби з незаконною торгівлею: Центральна та Східна Європа».

Захід був присвячений питанням подолання незаконної торгівлі у Центральній та Східній Європі, посилення співробітництва у цьому напрямі, подолання незаконної торгівлі у віртуальному вимірі, скорочення попиту на заборонені товари, ознайомлення зі статистичними даними щодо обсягів незаконної торгівлі у країнах Центральної та Східної Європи. Також обговорювалися питання боротьби з примусовою працею та подальші спільні кроки із зазначених питань на період до 2030 року.

Представник БЕБ, за результатами зустрічі з керівництвом Бюро міжнародної співпраці Національної поліції Республіки Польща, домовився про підготовку та проведення навчальних програм та серії тренінгів для співробітників БЕБ з питань, що належать до компетенції Національної поліції Республіки Польща. Також обговорювалися практичні аспекти координації дій та використання нових практик у боротьбі із організованими злочинними групами.

Візит представників БЕБ до Латвійської Республіки

З 05 жовтня по 06 жовтня 2022 року відбулася участь представників БЕБ у Щорічній міжнародній конференції по боротьбі з відмивання з відмивання коштів у місті Юрмала, Латвійська Республіка.

Зазначений захід був організований Державною поліцією Латвії у рамках програми Фінансового механізму європейської економічної зони на 2014 – 2021 рр. з метою посилення міжнародної співпраці в цьому напрямку.

У конференції брали участь представники Латвії, США, Канади, Нідерландів, Великої Британії, Ісландії, Молдови та України. Правоохоронці, прокурори, експерти неурядових організацій, та представники Ради іноземних інвесторів вивчали поточні тенденції та методологію, а також обмінювалися практичними підходами з розслідування та притягнення до відповідальності за відмивання коштів.

Участь представників БЕБ в зазначеній конференції дала можливість репрезентувати новостворений орган, його функції та сферу повноважень для інших учасників заходів, а також встановити робочі контакти з представниками компетентних органів Канади, Молдови, Ісландії, Латвії та Нідерландів з метою подальшого розвитку співпраці, у частині вивчення досвіду та обміну інформацією.

Візит до Бельгійської Республіки 

З 04 серпня по 05 жовтня 2022 року відбулося відрядження керівника Управління міжнародного співробітництва БЕБ у місто Брюссель (Бельгійська Республіка) з метою участі у конференції «2022 AFCOS Conferece».

Під час участі у конференції була проведена зустріч із представником Казначейства Міністерства фінансів Королівства Бельгії, відповідальним за напрям санкційного контролю та блокування російських активів, підсанкційних юридичних та фізичних осіб - Вернером Ван Ноппеном. Сторони домовилися про напрацювання алгоритму взаємодії у проведені спільних розслідувань в цьому напрямі, виявленні, блокуванні та передачі на користь Україні активів рф та рб, в межах компетенції Бюро економічної безпеки України.

Також представник БЕБ зустрівся із керівництвом Адміністрації публічних фінансів Королівства Бельгії - Нілсом Ондербеке (представник підрозділу по боротьбі із шахрайством Адміністрації публічних фінансів), Жаном-Франсуа Вандермюленом (керівник Спеціальної податкової інспекції Адміністрації публічних фінансів) та Аннелісою Лєвенс (радниця президента Адміністрації публічних фінансів Бельгії з питань міжнародного співробітництва). Сторони домовилися про обмін оперативною інформацією між БЕБ та спеціальною податковою інспекцією, в межах податкових розслідувань з махінацій та шахрайства відповідно до повноважень БЕБ.

Візит до Португальської Республіки 

З 29 серпня по 05 вересня 2022 року відбулося відрядження керівника Управління міжнародного співробітництва БЕБ до Португальської Республіки з метою участі у міжнародній конференції «Estoril Conferences 2022».

На конференції, в якій взяли участь нинішні та колишні керівники держав, науковці, лідери думок, бізнесмени та понад дві тисячі студентів з провідних бізнес шкіл світу, українська сторона намагалася донести світовій спільноті важливість посилення економічної підтримки та об’єднання міжнародних сил задля спільної перемоги над агресором.

Також під час візиту було проведено низку зустрічей, зокрема з представниками Комітету з питань бюджетної та фінансової політики Асамблеї Парламенту Португалії та керівництвом Юридичної поліції Португальської Республіки, на якій було презентовано основні задання БЕБ та обговорено деталі майбутньої спільної взаємодії. Зокрема, було досягнуто попередніх домовленостей щодо двосторонньої співпраці про обмін досвідом з проведення розслідувань економічних злочинів з Юридичною поліцією Португальської Республіки.

Візит представників БЕБ до Латвійської Республіки

З 30 липня по 05 серпня 2022 року відбувся навчальний візит представників БЕБ до Латвійської Республіки, під час якого відбувся обмін досвідом із специфікою діяльності Служби державних доходів Латвійської Республіки.

Під час візиту було напрацьовано алгоритми взаємодії із компетентними органами країн ЄС, приєднання БЕБ до активної співпраці з мережею державних інституцій країн-членів ЄС, за якими закріплене питання забезпечення економічної безпеки, а також використання аналітичних інструментів в аналізі та розслідуванні порушень у сфері економіки.

Представники БЕБ ознайомилися з досвідом роботи латвійських колег на основі практичних кейсів щодо спільних розслідувань економічних злочинів, зокрема, щодо протидії незаконному виведенню коштів з України та їх повернення.

Навчальний візит до Литовської Республіки

З 9 по 16 липня 2022 року представники БЕБ здійснили навчальний візит до Литовської Республіки, під час якого ознайомилися зі специфікою діяльності Митного Департаменту при Міністерстві фінансів Литовської Республіки, Державної податкової інспекції при Міністерстві фінансів Литовської Республіки та Служби розслідування фінансових злочинів при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки.

Мета візиту - вивчити інституційне становлення органів, специфіку обміну інформацією між ними, нормативно-правове регулювання, досвід європейської інтеграції, перейняти досвід з розслідування міжнародних злочинів та обмінятися професійним досвідом задля більш ефективної роботи Бюро економічної безпеки України.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux