• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Сектор бухгалтерського обліку


Основні завдання сектору:

1. Участь у формуванні пропозицій до Бюджетної декларації.

2. Забезпечення бюджетного планування та виконання державного бюджету за видатками за бюджетними програмами, розпорядником яких є Територіальне управління, Державної програми економічного та соціального розвитку України, програми діяльності Кабінету Міністрів України.

3. Організація роботи по забезпеченню державної бюджетної політики в процесі складання, розгляду, затвердження та виконання кошторисів видатків на утримання Територіального управління, неухильне дотримання обґрунтованості, ефективності та цільового використання коштів.

4. Ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності, складання фінансової, бюджетної та іншої звітності.

5. Відображення у документах достовірної та повної інформації про господарські операції і результати діяльності, необхідної для оперативного управління бюджетними призначеннями (асигнуваннями) та фінансовими і матеріальними (нематеріальними) ресурсами.

6. Забезпечення дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов'язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов'язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності.

7. Забезпечення контролю за наявністю і рухом майна, використанням фінансових і матеріальних (нематеріальних) ресурсів відповідно до затверджених нормативів і кошторисів.

8. Запобігання виникненню негативних явищ у фінансово-господарській діяльності, виявлення і мобілізація внутрішньогосподарських резервів.

9. Здійснення у межах компетенції контролю за цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, передбачених для реалізації проектів, виконання програм.

10. Здійснення у межах компетенції аналізу фінансової звітності Територіального управління для прийняття управлінських рішень.

Основні функції сектору:

1. Участь у розробці пропозицій щодо попередніх показників проєкту Державного бюджету України, Державної програми економічного та соціального розвитку України, програми діяльності Кабінету Міністрів України.

2. Участь у формуванні проєкту Державного бюджету України за бюджетними програмами, розпорядником яких є Територіальне управління, шляхом участі у складенні бюджетного запиту на плановий та два бюджетні періоди, що настають за плановим.

3. Взяття участі у розробленні проєктів нормативно-правових актів з питань, що належать до компетенції Сектору, та у проведенні експертизи проєктів таких актів.

4. Розробка та подання на затвердження до головного розпорядника коштів центрального апарату БЕБ проєктів кошторисів та планів асигнувань загального фонду бюджету, планів використання бюджетних коштів, помісячних планів використання бюджетних коштів та штатних розписів.

5. Взяття участі у підготовці пропозицій до паспортів бюджетних програм, подання їх та звітів про їх виконання до центрального апарату БЕБ.

6. Розроблення пропозицій щодо затвердження граничної чисельності працівників, структури та штатного розпису Територіального управління.

7. Забезпечення ведення бухгалтерського обліку відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку, в тому числі з використанням уніфікованої автоматизованої системи бухгалтерського обліку та звітності.

8. Складання на підставі даних бухгалтерського обліку фінансової та бюджетної звітності, а також державної статистичної та іншої звітності (декларації) в порядку, встановленому законодавством, та забезпечення її своєчасного подання.

9. Здійснення поточного контролю за:

1) дотриманням бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов'язань, їх реєстрації в органах Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області та здійсненням платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань;

2) веденням бухгалтерського обліку, складенням фінансової, бюджетної та іншої звітності, дотриманням бюджетного законодавства та національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку в державному секторі, а також інших нормативно-правових актів щодо ведення бухгалтерського обліку бухгалтерською службою бюджетної установи, що належать до сфери управління Територіального управління.

10. Своєчасне та у повному обсязі перерахування податків і зборів (обов'язкових платежів) до відповідних бюджетів.

11. Забезпечення дотримання вимог нормативно-правових актів щодо:

1) використання фінансових, матеріальних (нематеріальних) та інформаційних ресурсів під час прийняття та оформлення документів щодо проведення господарських операцій;

2) інвентаризації необоротних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, документів, розрахунків та інших статей балансу.

12. Проведення аналізу даних бухгалтерського обліку та звітності, у тому числі щодо причин зростання дебіторської та кредиторської заборгованості, розробка та здійснення заходів щодо стягнення дебіторської та погашення кредиторської заборгованості, організація та проведення роботи з її списання відповідно до законодавства.

13. Забезпечення:

1) дотримання порядку проведення розрахунків за товари, роботи та послуги, що закуповуються за бюджетні кошти;

2) достовірності та правильності оформлення інформації, включеної до реєстрів бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань;

3) повноти та достовірності даних підтвердних документів, які формуються та подаються в процесі казначейського обслуговування;

4) зберігання, оформлення та передачі до архіву оброблених первинних документів та облікових регістрів, які є підставою для відображення у бухгалтерському обліку операцій та складення звітності;

5) запитувачів у повному обсязі правдивою та неупередженою інформацією про фінансовий стан Територіального управління, результати його діяльності та рух бюджетних коштів;

6) відповідних структурних підрозділів Територіального управління даними бухгалтерського обліку та звітності для прийняття обґрунтованих управлінських рішень, визначення можливих ризиків фінансово-господарської діяльності.

14. Участь у роботі з оформлення матеріалів щодо нестачі, крадіжки грошових коштів та майна, псування активів.

15. Розроблення та забезпечення здійснення заходів щодо дотримання та підвищення рівня фінансово-бюджетної дисципліни працівників Сектору.

16. Здійснення заходів щодо усунення порушень і недоліків, виявлених під час контрольних заходів, проведених державними органами та підрозділами Територіального управління, що уповноважені здійснювати контроль за дотриманням вимог бюджетного законодавства.

17. Надання методичної і практичної допомоги структурним підрозділам Територіального управління з питань бюджетного планування та використання бюджетних коштів.

18. Забезпечення складання звітності за бюджетними програмами, розпорядником яких є Територіальне управління.

19. Підготовка оперативної та аналітичної інформації керівнику Територіального управління, на підставі фінансової звітності та інших інформаційно-аналітичних матеріалів.

20. Проведення аналізу фінансової звітності Територіального управління та подання необхідної інформації структурним підрозділам Територіального управління.

21. Здійснення попереднього та поточного контролю за використанням бюджетних коштів, що належать до сфери управління Територіального управління, розпорядником коштів та одержувачем бюджетних коштів за бюджетними програмами яких є Територіальне управління.

22. Підготовка матеріалів та внесення відповідних пропозиції з питань, що належать до компетенції Сектору, для розгляду на засіданнях Територіального управління.

23. Організація в установленому порядку обробки персональних даних, їх захист та ведення відповідної бази.

24. Розгляд у межах компетенції звернення органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, депутатів та громадян.

25. Здійснення інших повноважень, передбачених законодавством.


Поштова адреса: вул. Решетилівська, 47, м. Полтава, Полтавська область, 36007

Електронна адреса: poltava@esbu.gov.ua

Телефон: (0532) 56-63-93


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux